Obecnie 242 forumowiczów jest online
Obecnie 242 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Odbiorcy - dane geograficzne - język

Nowicjusz ✭ ✭

Jak jest różnica pomiędzy językiem pl i pl-pl w raportach Analytics?

Wiem ze raport rejestruje preferowany język jaki użytkownik skonfigurował na swoim komputerze i są to ustawienia preferencji języka użytkowników witryny - pytanie czy to chodzi o język polski i język polski programistyczny, czy może różnica tkwi w czymś innym?

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Edyta K
września 2016

Dot.: Odbiorcy - dane geograficzne - język

Wschodząca Gwiazda
Pl-pl - oznacza, że użytkownik na pewno miał ustawiony język polski i był z terenu Polski. Samo pl - oznacza, że użytkownik miał ustawiony interfejs na język polski, choć nie koniecznie musiał być z Polski. Jak ustawisz sobie wymiar dodatkowy "kraj" to zobaczysz szczegóły.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Edyta K
września 2016

Wschodząca Gwiazda
Pl-pl - oznacza, że użytkownik na pewno miał ustawiony język polski i był z terenu Polski. Samo pl - oznacza, że użytkownik miał ustawiony interfejs na język polski, choć nie koniecznie musiał być z Polski. Jak ustawisz sobie wymiar dodatkowy "kraj" to zobaczysz szczegóły.

Nowicjusz ✭ ✭
Super dziekuję bardzo

Wschodząca Gwiazda
A ja w raportach mam użytkowników z Niemiec, którzy mieli pl-pl Emotikon: Szczęśliwy
Google Analytics pobiera dane o języku z ustawień przeglądarki. Aktualną wartość można sprawdzić wchodząc do konsoli JavaScript w przeglądarce i wpisując komendę navigator.language (dla IE10 będzie to navigator.browserLanguage )
I tak np. na moim komputerze w przeglądarce Chrome i FF wartość ta to "pl", ale już w IE mam "pl-PL" (w GA zapisywane jest jako pl-pl).
Jeśli zmienię język w przeglądarce na angielski, to wówczas mam w raportach "en". A jak zmienię na angielski / Stany Zjednoczone to mam en-us.
Wszystko więc zależy kto ma jaką przeglądarkę i jak tam jest to zdefiniowane.

Tomasz Ciepłucha