Obecnie 166 forumowiczów jest online
Obecnie 166 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nowi użytkownicy

Nowicjusz ✭

Cześć,

mam dwa pytania o nowych użytkowników:

1. mam ustawiony zakres dat 01-30 września - użytkownik wchodzi pierwszy raz na stronę 5 września i zostaje uznany za nowego. Jak wejdzie 10 września to zostanie uznany już za powracającego? Czy w takiej sytuacji będzie zaliczony do obu typów użytkownika?

2. użytkownik był już na mojej stronie ale w sierpniu, czy w zakresie 01-30 września zostanie uznany za powracającego?

Z góry dzięki za pomoc Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Daniel
października 2016

Nowi użytkownicy

Wschodząca Gwiazda

Cześć,

jeżeli spojrzysz na raport Odbiorcy > Zachowanie > Nowi a powracający to sesje użytkownika, co był na stronie pierwszy raz 5-go września, a następnie wrócił 10-go września będą ujęte w dwóch wierszach. Jedna sesja jako nowy i jedna jako powracający (zakładając, że wrócił z tej samej przeglądarki nie czyszcząc ciasteczek).

Każda kolejna sesja tego użytkownika (przed upływem okresu 2 lat od poprzedniej wizyty) będzie traktowana jako sesja użytkownika powracającego, niezależnie jaki przedział czasu wybierzesz.

Czyli jeśli użytkownik był w sierpniu i we wrześniu to przeglądając raporty za wrzesień jego sesje będą zaliczone do użytkowników powracających.

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Daniel
października 2016

Nowi użytkownicy

Wschodząca Gwiazda

Cześć,

jeżeli spojrzysz na raport Odbiorcy > Zachowanie > Nowi a powracający to sesje użytkownika, co był na stronie pierwszy raz 5-go września, a następnie wrócił 10-go września będą ujęte w dwóch wierszach. Jedna sesja jako nowy i jedna jako powracający (zakładając, że wrócił z tej samej przeglądarki nie czyszcząc ciasteczek).

Każda kolejna sesja tego użytkownika (przed upływem okresu 2 lat od poprzedniej wizyty) będzie traktowana jako sesja użytkownika powracającego, niezależnie jaki przedział czasu wybierzesz.

Czyli jeśli użytkownik był w sierpniu i we wrześniu to przeglądając raporty za wrzesień jego sesje będą zaliczone do użytkowników powracających.

Tomasz Ciepłucha

Nowi użytkownicy

Nowicjusz ✭ ✭

Hej,

Załóżmy, że klienci pierwszy raz trafiają na moją stronę i dokonują zakupu z płatnej kampanii XXX (użytkownik nowy), a za drugim razem przez direct (gdzie zostają już zakwalifikowani jako użytkownicy powracający)

W jaki sposób mogę sprawdzić jaki % użytkowników powracających (direct) dokonało wcześniej zakupu z płatnej kampanii XXX?