Obecnie 159 forumowiczów jest online
Obecnie 159 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Niestandardowy segment i brak widocznego kosztu z AdWords

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Hej,

Mam taki problem:

Czy to normalne, ze po nalozeniu niestandardowego segmenetu (rozdzielczosc ekranu telefonu) nie widze jaki byl koszt AdWords dla tego segmentu?

Wielkie dzieki i sorki za brak Polskich znakow.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”
Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Krzysztof AD
lipiec

Wschodząca Gwiazda

Jeżeli chodzi Ci o wymiar "rozdzielczość ekranu" to niestety w Analytics nie wszystkie metryki można łączyć ze wszystkimi wymiarami i rozdzielczość ekranu niestety nie może być wyświetlona wspólnie z metryką kosztu z AdWords.

Żeby sprawdzić jakie wymiary są dostępne wraz z metryką kosztu z AdWords możesz skorzystać z eksploratora wymiarów i danych (Dimensions & Metrics Explorer):

https://developers.google.com/analytics/devguides/reporting/core/dimsmets#cats=adwords,system

Tam po zaznaczeniu metryki ga:adCost w grupie Adwords będziedz mógł sprawdzić z jakimi innymi wymiarami może zostać wyświetlona ta metryka. I tak np. nie będzie to żaden wymiar z grupy System (wszystkie będą na szaro) - a tam właśnie jest rozdzielczość ekranu ga:screenResolution. 

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Krzysztof AD
lipiec

Wschodząca Gwiazda

Jeżeli chodzi Ci o wymiar "rozdzielczość ekranu" to niestety w Analytics nie wszystkie metryki można łączyć ze wszystkimi wymiarami i rozdzielczość ekranu niestety nie może być wyświetlona wspólnie z metryką kosztu z AdWords.

Żeby sprawdzić jakie wymiary są dostępne wraz z metryką kosztu z AdWords możesz skorzystać z eksploratora wymiarów i danych (Dimensions & Metrics Explorer):

https://developers.google.com/analytics/devguides/reporting/core/dimsmets#cats=adwords,system

Tam po zaznaczeniu metryki ga:adCost w grupie Adwords będziedz mógł sprawdzić z jakimi innymi wymiarami może zostać wyświetlona ta metryka. I tak np. nie będzie to żaden wymiar z grupy System (wszystkie będą na szaro) - a tam właśnie jest rozdzielczość ekranu ga:screenResolution. 

Tomasz Ciepłucha

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Dzieki wielkie! Bo juz myslalem, ze to u mnie cos nie tak.

Pozdrawiam,

Krzysztof

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”