Obecnie 253 forumowiczów jest online
Obecnie 253 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nie wykryliśmy funkcji remarketingu Google Analytics w Twojej witrynie

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Chociaż problem był poruszany na forum już kilka razy ostatecznie nie znalazłem rozwiązania. 

Od kilku miesięcy na kontach AdWords w sekcji Odbiorcy w okienku Tag remarketingowy widnieje komunikat: "Nie wykryliśmy funkcji remarketingu Google Analytics w Twojej witrynie".

Problem dotyczy wszystkich kont co do których implementacja Google Analytics odbywała się za pomocą Tag Managera. Opiszę które funkcje włączyłem a mimo tego komunikat cały czas się wyświetla:

• Na koncie Tag Managera uruchomiłem tag Universal Analytics z zaznaczoną opcją "Włącz funkcje reklamy w sieci reklamowej"
  • Na koncie Analytics w ustawieniach udostępniania danych zaznaczyłem "produkty i usługi Google"
  • W sekcji ustawienia usługi włączyłem opcję Funkcje reklamowe - Włącz raporty danych demograficznych i zainteresowań
  • W sekcji usługa -> informacje o śledzeniu -> gromadzenie danych włączyłem obie opcje: Remarketing oraz Funkcje raportowania o reklamach
  • Połączyłem odpowiednie konto AdWords z Google Analytcis zarówno w jednym jak i w drugim narzędziu
  • W polityce prywatności na stronach dodałem odpowiednie zapisy o używaniu AdWords, Analytics, remarketingu, itd.

Mimo tego na wszystkich kontach przy których korzystałem z Tag Managera mam ten komunikat. Czy oprócz włączenia funkcji w sieci reklamowej są jeszcze jakieś ustawienia, które trzeba wykonać?

Najciekawsze jest to, że mimo tego komunikatu listy remarketingowe (nie wszystkie) zapełniają się i remarketing działa elegancko. Nie mam pewności jednak, że listy zawierają wszystkich użytkowników i czy coś mi nie umyka ze względu na ten komunikat. Poza tym strasznie mnie to irytuje!

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz Dziedzic
września 2015

Dot.: Nie wykryliśmy funkcji remarketingu Google Analytics w Twojej wi

Najlepszy Współtwórca
Po ostatniej zmianie w G. Analytics dot. funkcji zbierania danych taki problem dopadł sporo kont.
Dodatkowo na niektórych zmieniły się wcześniejsze ustawienia dot. zbierania danych po przeniesieniu w nowe miejsce w paneluEmotikon: Smutny.
Ciekawe, że właśnie problemy w zbieraniu danych są tam gdzie ustawienia są ok.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Wschodząca Gwiazda
Cześć Tomek. Sprawdź czy masz dobrze zaimplementowane kody GTM - pamiętaj, ze muszą być one zaraz za znacznikiem <body>. Sprawdziłem i na koncie, na którym admini źle wkleili kod GTM na stronie klienta, to mam taki komunikat jak ty :-). Adaśko

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
O widzisz, o tym nie pomyślałem a możliwe, że to jest właśnie przyczyna. Sprawdzę i dam znać czy zrobiłem błąd i czy poprawa coś zmieni.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

W 99% przypadków strony, które reklamuję zrobione są na wordpressie i tam szablonowo w panelu admina -> edytorze -> header.php wstawiam sobie fragment kodu z Tag Managera. Sprawdzałem wczoraj i wygląda na to, że jednak nie będzie to przyczyną. Przykładowo wygląda to tak:

image.png

Kontaktowałem się również w tej sprawie z programistą, z którym współpracuję i potwierdził mi, że kod wstawiam prawidłowo. Adaśko czy tak jak wyżej jest poprawnie?

Macie może jeszcze jakieś pomysły?

Wschodząca Gwiazda
Kod GTM jest wklejony poprawnie. Może coś w konfiguracji GA lub GTM robisz coś nie tak ?. Adaśko
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz Dziedzic
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Po ostatniej zmianie w G. Analytics dot. funkcji zbierania danych taki problem dopadł sporo kont.
Dodatkowo na niektórych zmieniły się wcześniejsze ustawienia dot. zbierania danych po przeniesieniu w nowe miejsce w paneluEmotikon: Smutny.
Ciekawe, że właśnie problemy w zbieraniu danych są tam gdzie ustawienia są ok.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Przekopałem internet w poszukiwaniu rozwiązania tego problemu i okazało się, że jest tak jak napisałeś Leszku - jest to po prostu jakiś błąd techniczny i nie można go w żaden sposób samemu rozwiązać. Co ciekawe dzisiaj rano nagle komunikat przestał się wyświetlać i na wszystkich kontach AdWords na których wprowadzałem remarketing z Analytics w opisany powyżej sposób mam informację, że Tag Google Analytics jest aktywny... Wydaje mi się, że w przeszłości też tak bywało, że raz błąd wyskakiwał a później znikał na jakiś czas - zobaczymy jak będzie teraz.