Obecnie 207 forumowiczów jest online
Obecnie 207 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Najwyższa ilość użytkowników online jednocześnie

Nowicjusz ✭ ✭

Cześć,

w jaki sposób mogę sprawdzić jaka była najwyższa liczba użytkowników online na mojej stronie w jednej chwili?

Wiem, że są takie dane "live" w zakładce Czas rzeczywisty > Omówienie, ale chodzi mi o dane historyczne.

Np. najwyższa ilość jednoczesnych użytkowników online w ostatnim roku? - Przyda się to przy wyborze serwera dla mojego serwisu.

Z góry dzięki za odpowiedź Emotikon: Mrugający

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Interesant
‎29-03-2018 13:15

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Cześć Interesant Emotikon: Szczęśliwy

Niestety takich danych historycznych w Analytics nie ma. Natomiast być może lepszym punktem wyjścia do wyboru serwera (nowego jak zakładam) będzie analiza danych historycznych serwera aktualnego. Są one dostępne np: przez cPanel i tam możesz zobaczyć na ile aktualna konfiguracja wystarczała albo nie. Warto też takie decyzje konsultować z adminami serwerów według mnie.

________
Booguś

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Interesant
‎29-03-2018 13:15

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Cześć Interesant Emotikon: Szczęśliwy

Niestety takich danych historycznych w Analytics nie ma. Natomiast być może lepszym punktem wyjścia do wyboru serwera (nowego jak zakładam) będzie analiza danych historycznych serwera aktualnego. Są one dostępne np: przez cPanel i tam możesz zobaczyć na ile aktualna konfiguracja wystarczała albo nie. Warto też takie decyzje konsultować z adminami serwerów według mnie.

________
Booguś

Profesjonalista ✭

A ja się tu głowię jak to rozwiązać :-)

Fakt - to raczej pytanie do administratora.

Próbowałem zrobić coś za pomocą raportów niestandardowych: Użytkownicy / Godzina i kombinować z tymi danymi.

Niestety nic ciekawego z tego nie wychodzi.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭ ✭

Ja też kombinowałem z użytkownik/godzina czy użytkownik/minuta, ale wychodzi że maksymalnie i tak było jakieś 1/3 mniej użytkowników niż widziałem w liczniku "live" na stronie w danym okresie.

Profesjonalista ✭

No i tu jest problem.

W ten sposób patrzymy na średnią rozłożoną w czasie, a nie najwyższą ilość jaka była w danej chwili.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”