Obecnie 194 forumowiczów jest online
Obecnie 194 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nagła i drastyczna zmiana wartości danych dla całej historii usługi

Nowicjusz ✭

Nie znalazłem jak do tej pory wyjaśnienia, także w kontakcie z supportem. Może zatem ktoś inny przeżył podobną przygodę...

Do rzeczy: z dnia na dzień zmieniły się wartości danych dla całej historii usługi (a więc wstecz), dla ponad 2 lat funkcjonowania strony www i konta Analytics. Wartości spadły (dla wszystkich źródeł ruchu z AdWords łącznie) o ok. 20%. Dotyczy to praktycznie każdego dnia w historii witryny.

Jako, że korzystam też z Unamo z dopiętym Analyticsem, mam "archiwum" wartości liczbowych dla podstawowych źródeł ruchu (organika, AdWords), bo Unamo zaciąga dane z GA każdego dnia i potem już ich nie synchronizuje.

Nie zmienione pozostały oczywiście raporty na koncie AdWords, które wciąż pokazują dane o przejściach z kampanii jak wcześniej. Teraz różnice w informacjach o ruchu z AdW są drastyczne, np.:

Sierpień 2017: AdW 664 przejścia; Analytics 520

Styczeń 2018: AdW 320 ; Analytics 251

Październik 2017: AdW 452 ; Analytics 354

itd.

Oczywiście wcześniej dane były prawie zgodne (minimalne różnice), tak jak to ma miejsce zazwyczaj, czyli najczęściej <2%.

Kod śledzący serwowany przez Tag Managera. Żadnych zmian w jakimkolwiek aspekcie konfiguracji na GA i TagManagerze. Identyczna konfiguracja dla innych stron www firmy działa bez zarzutu.

W grę nie wchodzą żadne cuda z próbkowaniem danych etc., bo skala ruchu na stronie nie jest duża  - ca. 25.000 sesji w ponad 2 lata. Oczywiście teraz, bo wcześniej system pokazywał więcejEmotikon: Szczęśliwy

Jakieś pomysły?