Obecnie 195 forumowiczów jest online
Obecnie 195 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Listy remarketingowe a hity Measurement Protocol

Student ✭ ✭ ✭

Panie i Panowie,

taka sprawa:

potrzeba: Zapełnić listy remarketingowe 'od ręki' (sama ich jakość oraz po co jest mało ważne - jest to forma testu)

rozwiązanie: Pomyślałem, że najłatwiej będzie zaatakować GA hitami przez Measurement Protocol ze zmiennym 'cid', co zidentyfikuje każdy hit jako innego użytkownika. Jak pomyślałem tak zrobiłem. Puściłem kilka tysięcy hitów i wynik jest taki:
q1.png

Problem polega na tym, że listy remarketingowe są puste.

(skonfigurowane poprawnie)

Macie pomysł jak to ugryźć?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Listy remarketingowe a hity Measurement Protocol

Wschodząca Gwiazda

Cześć Marcin.

Zwróć uwagę, że za każdym razem gdy jest mowa o listach remarketingowych i wymaganiach to pojawiają się tam unikalne pliki cookie.

Wysyłając hity pageview bezpośrednio do serwerów GA na pewno pomijasz tworzenie i zapisywanie w przeglądarce użytkownika pliku cookie.

Poza tym oprócz udokumentowanych parametrów dot. measurement protocol w rzeczywistym hicie przesyłanym do GA pojawia się jeszcze kilka innych parametrów, takich jak _v, _s czy _u, przy czym ten _u wydaje się być najbardziej ciekawy.

Na pewnej stronie znalazłem opis, że _u to "Verifi­cation code generated by GA analyt­ics.js".

Wydaje mi się, że nie da się w taki sposób zapełnić listy remarketingowej, ale jeżeli by Ci się jednak udało, to mam nadzieje, że się podzielisz tą wiedzą Emotikon: Szczęśliwy

Tomasz Ciepłucha