Obecnie 252 forumowiczów jest online
Obecnie 252 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Lista wykluczeń stron odsyłających

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

mam dodany adres swojej strony do "Listy wykluczeń stron odsyłających", wchodząc w raport "Witryny odsyłające" widzę swoją stronę, która ma najwięcej sesji. Mam dodane również inne strony do "Listy wykluczeń stron odsyłających" i ich nie ma w raporcie. Co może być tego przyczyną. Dodam, że kod GA wywołuje przez GTMa, nie mam wpiętego kodu GA w źródle strony. Kod GA odpala się na wszystkich stronach, sprawdziłem to. Dodam, że używam Google Analytics Universal.

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Cześć Piotr Emotikon: Szczęśliwy

A dawno wykluczałeś?

Jeśli w miarę niedawno to obstawiałbym, że to użytkownicy, którzy korzystali ze strony przed wykluczeniem witryny. Teraz - po wykluczeniu - są oznaczani jako Direct, ale ponieważ takie źródło ruchu jest w omawianym raporcie pomijane i pokazywane źródło poprzednie (czyli Twoja strona przed wykluczeniem) - to stąd właśnie masz ich w Witrynach odsyłających. Jeśli to właśnie ma miejsce i jest przyczyną zamieszania to proceder będzie stopniowo wygasał i teoretycznie może trwać aż do końca okresu ustawionego jako "Limit czasu kampanii" - czyli standardowo 6 miesięcy.

________
Booguś

Nowicjusz ✭ ✭

Wykluczałem dobre pół roku temu Emotikon: Smutny

Wszechwiedzący ✭

To może usuń z wykluczonych i dodaj ponownie...? Czasami takie restarty pomagają w nie do końca spodziewanych sytuacjach.

________
Booguś

Nowicjusz ✭ ✭

Zrobiłem tak jak mówisz, zobaczymy czy coś pomoże. Dzięki Emotikon: Szczęśliwy

Magister ✭

@Piotr P, coś się zadziało od stycznia w tej sprawie?