Obecnie 155 forumowiczów jest online
Obecnie 155 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Liczba użytkowników różna w widoku dziennym oraz podsumowaniu rocznym

Nowicjusz ✭

Witajcie!

Mam prośbę - ostatnio zauważyłam, że ogólna liczba użytkowników, jaką widzę w podsumowaniu rocznym przy poszczególnych miesiącach jest niższa niż suma odwiedzin z każdego poszczególnego dnia. Zastanawiam się, z czego może to wynikać. Wcześniej ten problem nie występował, a jedyne, co zmieniałam ostatnio na mojej stronie to używałam wtyczki Smush.it, która jest już wyłączona. Różnica to ok. 10-15 użytkowników dziennie - niby nic, ale moja strona działa od niedawna więc w ogólnym rozrachunku to dla mnie nadal sporo. Ktoś ma pomysł, co może być nie tak?

Dziękuję za pomoc!

Dot.: Liczba użytkowników różna w widoku dziennym oraz podsumowaniu ro

Wszechwiedzący ✭

Cześć Marta Emotikon: Szczęśliwy

Przyczyna to powracający użytkownicy. Jeśli liczymy oddzielnie dni a ktoś wchodzi na Twoją stronę wielokrotnie w różne dni to do każdego dnia ten sam użytkownik będzie przypisywany za każdym razem i dla każdego dnia osobno będzie powiększał liczbę użytkowników. Ale jeśli już patrzymy na tego samego użytkownika z punktu widzenia całego miesiąca - to mamy po prostu 1 użytkownika pomimo faktu, że wchodził wielokrotnie w różne dni. Stąd różnica.

________
Booguś

Liczba użytkowników różna w widoku dziennym oraz podsumowaniu rocznym

Nowicjusz ✭

Dziękuję za pomoc!Emotikon: Szczęśliwy