Obecnie 286 forumowiczów jest online
Obecnie 286 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

LP bez podstron, a współczynnik odrzuceń

Nowicjusz ✭

Witam,

Mam pytanie związane z analizowaniem LP. Nasz LP nie zawiera żadnych podstron, ani linków wychodzących. Wyposażyliśmy go tylko w kotwice i kierujemy na niego ruch z adwords. W związku z powyższym nasuwają mi się dwa pytania:

 

- rozumiem, że współczynnik odrzuceń dla tej strony będzie bardzo wysoki ze względu na to, że da się ją opuścić tylko w jeden sposób, a przejście z kotwicy do kotwicy wcale nie oznacza przejścia na inną podstronę, więc nawet jeśli ktoś wytrwały doscrolluje do samego dołu i zamknie stronę, to znajdzie się w grupie, która zamknęła LP ze strony wejścia?

 

- czy w Google Analytics jestem w stanie zmierzyć jaką ilość czasu użytkownicy spędzili na konkretnych kotwicach (ewentualnie które z nich były najczęściej miejscami, w których użytkownicy opuścili LP?). Jeśli tak, to w jaki sposób?

 

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam,

U.M. 

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: LP bez podstron, a współczynnik odrzuceń

Najlepszy Współtwórca
zerknij sobie na ten wątek https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Zarzadzanie-Kontem-Uzycie/wspolczynnik-odrzucen-a-adres-UR... i odpowiedź Pauliny.

Przeczytaj również artykuł Przemka o realnym współczynniku odrzuceń i zastosuj odpowiedni kod dla Universal Analytics http://www.ittechnology.us/realny-wspolczynnik-odrzucen-w-universal-google-analytics/
Dominik Myślak

Dot.: LP bez podstron, a współczynnik odrzuceń

Wschodząca Gwiazda
Ula w przypadku LP przeznaczonych na szybkie wypełnienie formularza (kontakt) nie patrz na odrzucenia, ale na konwersję, czyli wypełnienie formularza. Pamiętaj, że analityka w każdym przypadku jest inna. Adaśko

Dot.: LP bez podstron, a współczynnik odrzuceń

Wschodząca Gwiazda
Jeżeli na stronie są kotwice do których są też linki wewnętrzne, po których kliknięciu strona się przewija do danej sekcji strony to warto pomyśleć np. o wdrożeniu śledzenia scrollowania strony za pomocą zdarzeń albo śledzenia wirtualnych podstron. Czyli w momencie, gdy użytkownik dojedzie do danej części strony to wysyła się do Google Analytics wirtualna odsłona tak, jakby użytkownik otworzył osobą zakładkę.

Pozwala to różnicować potem użytkowników nieco bardziej niż tylko na tych, co wypełnili formularz i tego nie zrobili.

W poniższym poście podałem przykład konkretnego kodu JavaScript, który można wykorzystać do tego celu.
https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Sledzenie-Celow-i-Ecommerce/Wywolanie-zdarzenia-dla-odslon...

Przy czym tam miało to posłużyć we współpracy z GTM, ale zamieniając jedną linijkę kodu dataLayer.push... możemy wstawić w jej miejsce kod przesyłania zdarzenia lub wirtualnej odsłony do GA.
Tomasz Ciepłucha