Obecnie 211 forumowiczów jest online
Obecnie 211 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konwersje wspomagane

Nowicjusz ✭

Mam pytanie odnośnie przypisywania do źródeł konwersji wspomaganych.

W przypadku konwersji wspomaganych fb (w tym segmencie: źródło jakiejkolwiek prócz ostatniej interakcji zawiera facebookliczba konwersji wspomaganych jest mniejsza ogółem, a większa, jeśli się je zsumuje w zależności od źródła (jak poniżej), bo część się zazębia:

unnamed.png

Były więc przypadki, że np. użytkownik wchodził z organica, potem przechodził przez fb i gdzieś na dalszych etapach konwertował, jak i przypadki, że wchodził z fb, a potem jeszcze fb pojawiał się na ścieżce. 

Ale: w przypadku AdWords wygląda na to, że wszystkie konwersje, w których google / cpc wystąpiło na ścieżce, było zarazem konwersjami zapoczątkowanymi przez google / cpc :

unnamed (1).png

Jakie może być wyjaśnienie tego?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Konwersje wspomagane

Wschodząca Gwiazda

Możesz jeszcze wrzucić zrzut ekranu jak masz dokładnie zdefiniowane te segmenty?

Bo coś mi się wydaje, że są zdefiniowane nieprawidłowo.

Możesz to łatwo zweryfikować wchodząc do raportu najważniejsze ścieżki konwersji i tam po wybraniu Twojego segmentu konwersji  (np. konwersje wspomagane fb) i przełączając raport na "ścieżka źródła" sprawdzić, czy faktycznie facebook występuje na ścieżkach wszystkich konwersji, ale nie występuje na końcu.

konwersje wspomagane.png

U mnie po zdefiniowaniu segmentu tak jak poniżej, wszystko się zgadza.

segment-konwersji-wspomaganych-fb.png

konwersje-wspomagane-fb.png

Tomasz Ciepłucha