Obecnie 232 forumowiczów jest online
Obecnie 232 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konwersje % - segmenty użytkowników

Student ✭ ✭

Witam,

 

Czy konwersję (formularz kontaktowy) lepiej jest analizować/optymalizować na stronie podstawie wyłącznie nowych sesji (o ile jest taka możliwość w GA) czy jako mix nowych/powracających (jak to jest w standardzie) ?

 

Bo może być taka sytuacja że dzięki mojej pracy konwersja na nowych wizytach się poprawi np. z 1% do 5%, ale powracających użytkowników będzie na tyle dużo (np. ze względu na panel klienta obecny na stronie), że w raportach konwersji nadal będzie 1% o liczona będzie dla wszystkich wizyt.

 

Zastanawiam się, czy analizując konwersję nie powinnam ustawić wyłącznie segmentu nowi użytkownicy.

Wtedy byłoby to miarodajne w czasie.

 

 

Dot.: Konwersje % - segmenty użytkowników

Nowicjusz ✭
Cześć Kamilo,

Bardzo wiele zależy od samej specyfiki strony, metod pozyskiwania nowych użytkowników i samego celu wysłania formularza. W GA możemy segmentować ruch i oddzielenie nowych użytkowników nie stanowi problemu jednak musisz pamiętać że są to nowi użytkownicy tylko w tym przedziale czasowym jaki jest ustawiony. Trzeba również brać pod uwagę częstotliwość powracania użytkowników na stronę by analiza była wiarygodna. Jeśli formularz jest skierowany do wszystkich użytkowników to powinnaś przy optymalizacji brać pod uwagę cały ruch, jeśli tylko do nowych to na pewno segmentacja będzie wskazana. Lepszym wyjściem byłoby kierowanie nowych użytkowników na dedykowany dla nich LP, wtedy problem byłby rozwiązany.
Pozdrawiam,
Piotr Dębowski