Obecnie 197 forumowiczów jest online
Obecnie 197 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Interpretacja segmentu GA Źródło wizyt/Kampania

Nowicjusz ✭

Cześć,

Chciałbym zapytać, czy jeśli utworzę nowy segment i źródłach wizyt wpiszę nazwę kampanii z AdW, to Analytics pokaże mi wszystkie sesje z kontaktami (klikami) tej kampanii i przypiszę do nich transakcje bez względu na model atrybucji?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Wschodząca Gwiazda

Ustawienie segmentu nie zmienia sposobu przypisywania konwersji. W związku z tym po ustawieniu takiego segmentu zobaczysz tylko konwersje, które pochodziły z tej kampanii.

Tomasz Ciepłucha

Dot.: Interpretacja segmentu GA Źródło wizyt/Kampania

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Możesz pobawić się opcją Sekwencja w Segmentach. Np przygotować taki segment:

Screenshot_5.png

On Ci pokaże dane z Transakcjami dla użytkowników, którzy przeszli na Twoją stronę poprzez google/cpc przed dokonaniem Transakcji. Niekoniecznie bezpośrednio przed Transakcją, tzn. wczoraj przeszli przez cpc, dzisiaj przez organic, a na końcu wrócili z odesłania i dokonali Transakcje. 

Tylko pamiętaj, że w raportach GA takie Transakcje nadal są przypisane do ostatniego źródła.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Wschodząca Gwiazda

Bartek - tak zdefiniowany segment pokaże sesje użytkowników, którzy weszli na stronę przez google / cpc i następnie mieli transakcje.

Ale mogli mieć ją w tej samej sesji. Sekwencje dotyczą interakcji użytkownika.

Tomasz Ciepłucha

Magister ✭ ✭ ✭

Bartek - tak zdefiniowany segment pokaże sesje użytkowników, którzy weszli na stronę przez google / cpc i następnie mieli transakcje.

Dokładnie. Konrad chciał uzyskać dane dla użytkowników, którzy weszli na stronę poprzez daną kampanię CPC, a później dokonali transakcji.

A taka sekwencja to pokazuje:

-użytkowników, którzy przed transakcją weszli poprzez CPC

-źródła z jakich w danej sesji została dokonana transakcja

Testowałem to u siebie i takie źródła pokazuje w ścieżce użytkownika, którzy dokonali transakcję:

Screenshot_6.png

I teraz wystarczy zamiast "google/cpc" wybrać konkretną kampanię.

Wschodząca Gwiazda

OK. W takim razie źle zinterpretowałem Twojego posta. 

Natomiast nie jestem do końca pewien, czy Konrad chce osiągnąć dokładnie taki efekt.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

Tomasz_C dziękuję za odpowiedź, jednak mi zależy na takim segmencie, który dla danej kampanii X pokaże nam wszystkie transakcję z udziałem tej reklamy.
I tak, jeśli po dodaniu wyżej opisanego segmentu, wyświetlę widok Pozyskiwanie / Źródło medium, konwersje przypisane są do różnych kanałów, nie tylko do faktycznego google / cpc, czy w takim razie mogę uznać, że w przypadku pozostałych kanałów z konwersjami w tym widoku, kampania oznaczona w segmencie miała swój udział (atrybucję)?

Magister ✭ ✭ ✭

I tak, jeśli po dodaniu wyżej opisanego segmentu, wyświetlę widok Pozyskiwanie / Źródło medium, konwersje przypisane są do różnych kanałów, nie tylko do faktycznego google / cpc, czy w takim razie mogę uznać, że w przypadku pozostałych kanałów z konwersjami w tym widoku, kampania oznaczona w segmencie miała swój udział (atrybucję)?

Tak, dokładnie.

Wschodząca Gwiazda

A nie lepiej do tego celu użyć segmentów konwersji?

Jak wejdziesz do raportu Konwersje > Ścieżki wielokanałowe > Najważniejsze ścieżki konwersji to masz możliwość utworzenia segmentu konwersji - na górze, zaraz pod nagłówkiem "Najważniejsze ścieżki konwersji" znajduje się link Segmenty konwersji.

Po kliknięciu w ten link możesz utworzyć własny segment konwersji np. :

segmenty-konwersji.png

zamiast ...nazwa kampanii... wstawiasz swoją nazwę i po zastosowaniu segmentu możesz ewentualnie wybrać jeszcze z listy (w lewym górnym rogu nad wykresem) jakie konwersje mają być uwzględnione oraz długość ścieżki (domyślnie 2+).

To Ci przedstawi w sposób graficzny wszystkie ścieżki, które zakończyły się konwersją i w których dana kampania brała udział:

segmenty-konwersji-sciezki.png

Tomasz Ciepłucha