Obecnie 229 forumowiczów jest online
Obecnie 229 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Grupowanie stron wejścia bez parametrów UTM

Nowicjusz ✭

Cześć,

Chciałbym zobaczyć najczęściej odwiedzane strony wejścia. Jednak przez różne parametry UTM, GA pokazuje mi w osobnych wierszach wyniki tych samych podstron. Teraz wiem, że powinienem za wczasu powinienem stworzyć nowy widok danych z wykluczeniem parametrów zapytania z adresu URL (wykluczyłem przez: "\?.*").

Czy jest jakaś możliwość pogrupowania stron wejścia w GA dla widoku, który wcześniej nie miał wykluczonych parametrów?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Wschodząca Gwiazda

1) Rozumiem, że patrzysz na raport Zachowanie->Zawartość witryny->Strony docelowe? 2)  Utm'y są ignorowane przez GA, więc nie wiem co widzisz w raporcie stron wejścia. Może pokażesz zrzut tego na co patrzysz.

Najlepszy Współtwórca

UTM jest przypisywany do sesji (jako informacja o zrodle ruchu), a nie do odwiedzanej stronie. Musisz miec cos nie tak w konfiguracji strony lub GA. 

Nowicjusz ✭

W skrócie.

Mam problem podobny do tego:

https://www.thatsupergirl.com/google-analytics-query-string/

Więc zrobiłem to co w instrukcji. I faktycznie dla nowych wejśc nie mam już np. kilku takich wierszy:
"/oferta?smclient=1e98ed21-7c21-4f23-bbe3-3b302d164f10&smconv=657a63fa-0dcf-436c-b43c-7825dd357df1&smlid=3"

"/oferta?smclient=1e98ed21-7c21-4f23-bbe3-3b34126a4f10&smconv=657a63fa-0dcf-436c-b23c-7825dd357df1&smlid=5"

"/oferta?smclient=1e98ed21-7c21-4f23-bbe3-3b3771a44f10&smconv=657a63fa-0dcf-436c-b15c-7825dd357df1&smlid=1".

Jednak, niestety, mam ten ruch pogrupowany tak, jakby cały lądował stronie głównej ("/"), a nie w właściwej stronie ("/oferta").

Chciałem też pogrupować w ten sposób dane dla wcześniejszych statystyk.

Dot.: Grupowanie stron wejścia bez parametrów UTM

Najlepszy Współtwórca

Uzyles filtra. Jesli cos przejdzie przez filtr to nie da sie tego cofnac/zmienic. Dlatego dobra praktyka jest posiadania widoku testowego, na ktorym sprawdza sie zastosowanie filtra i dopiero pozniej (o ile wszystko jest ok) wdraza filtr na glownym widoku. 

Sprawdz takie ustawienie filtra na widoku testowym i zobacz czy zadziala:

Zrzut ekranu 2018-01-10 o 08.59.11.png

lub pomysl o zastosowaniu na poziomie ustawien widoku, wykluczenia parametrow zapytania z adresu URL:

Zrzut ekranu 2018-01-10 o 08.58.44.png

Nowicjusz ✭

Tak, mam tyle oleju w głowie, by zrobić to na widoki innym niż główny Emotikon: Mrugający

Nie mniej jednak zastosowany przeze mnie filtr nie działa prawidłowo, bo ucina zbyt dużo.