Obecnie 551 forumowiczów jest online
Obecnie 551 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Google Analytics

Nowicjusz ✭

Witam serdecznie, mój Google Analytics nagle przestał wyświetlać wejścia ciągle jest 0. Wszystko jest poprawnie ustawione  i nic nie zmieniałem a przestało działać, czy ktoś wie czego to może być wina? 

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Google Analytics

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Tomasz S następnym razem będziesz mógł sam zdiagnozować problem po użyciu np. w Chrome wtyczki Google Tag Assistant, która powie Tobie co jest nie tak z kodem śledzącym Google.

95% przypadków takich jak ten opisany przez Ciebie związany jest z tym, że kod śledzący nie zbiera poprawnie danych, a co za tym idzie jest źle zaimplementowany. Google Tag Assistant wtedy jest lekiem na 0 ruch Emotikon: Mrugający

Zrzut ekranu 2014-12-13 o 13.54.19.png

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca

A gdzie sprawdzasz wejścia? W czasie rzeczywistym czy ogólne raporty?

Sprawdzałeś czy masz poprawnie wrzucony kod na stronie? Nie potwierdzaj. Sprawdź jeszcze raz Emotikon: Szczęśliwy Najlepiej tag assistantem na przeglądarce chrom.

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Tomaszu: przepraszam, ale w taki sposób pytanie możesz zadawać wróżce Emotikon: Mrugający
Co najmniej jedna z informacji podanych przez Ciebie jest prawdopodobnie nieprawdziwa, a nie podajesz adresu strony, której dotyczy Twoje pytanie. Gdyby rzeczywiści wszystko było poprawnie ustawione i nikt (ani Ty ani nikt inny) nic nie zmienił to raczej nadal widziałbyś wejścia.

Jeśli na Twojej stronie jest podany UA-36955228-1 to mi dodatek to Chrome wyrzucił komunikaty o błędach: No HTTP response detected
Code found outside of <head> tag
Przy tego typu błędach zwykle jednak zbierane są jakieś informacje, nie wyświetla się wyłącznie 0.

Sprawdź więc, czy na stronie masz kod z takim samym UA, jak ten, dla którego sprawdzasz statystyki i czy nie patrzysz na jakiś widok z niewłaściwie stworzonymi filtrami.

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Wschodząca Gwiazda
Jeśli chodzi o stronę skoda.krakow.pl to kod śledzący jest nieprawidłowy.

Masz tam coś takiego:
ga('create','UA-36955228-1','auto');
ga('require','ec');

Brakuje na końcu:
ga("send","pageview");
Dlatego masz 0 w statystykach.

Poza tym kod jest w niewłaściwym miejscu, więc nawet jak dopiszesz powyższą linijkę dane mogą nie być poprawnie zbierane dlatego lepiej od razu przenieś kod śledzący tu przed tag zamykający </head>

Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca
ech Wy szperacze jedne Wy Emotikon: Szczęśliwy się bawią w detektywów - ładnie doszukaliście się domeny

czyli jednak kod nie jest poprawny i ktoś musiał grzebać w kodzie strony
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Zakładając, że chodzi o tą stronę Emotikon: Szczęśliwy
Na pewno byłoby łatwiej, gdyby Tomasz S potwierdził, że o tą stronę właśnie chodzi.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Tak, chodzi o skoda.krakow.pl

Wieczorkiem będę u kolegi i postaramy się to naprawić zgodnie z Waszymi radami Emotikon: Szczęśliwy

Tylko chciałem nadmienić że kod jest wpisany w specjalnym module, więc nie wiem dlaczego coś się posypało może po aktualizacji presty
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Tomasz S następnym razem będziesz mógł sam zdiagnozować problem po użyciu np. w Chrome wtyczki Google Tag Assistant, która powie Tobie co jest nie tak z kodem śledzącym Google.

95% przypadków takich jak ten opisany przez Ciebie związany jest z tym, że kod śledzący nie zbiera poprawnie danych, a co za tym idzie jest źle zaimplementowany. Google Tag Assistant wtedy jest lekiem na 0 ruch Emotikon: Mrugający

Zrzut ekranu 2014-12-13 o 13.54.19.png