Obecnie 230 forumowiczów jest online
Obecnie 230 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Google Analytics, mapa: zamiast Polski pokazuje Skandynawię

Nowicjusz ✭

Witam serdecznie.

Zauważyłem, że od kilku dni, na różnych komputerach i przeglądarkach Google Analytics (raporty standardowe->czas rzeczywisty->przegląd / lokalizacje) zamiast jak dotychczas pokazywać mi kółkami z jakich miejscowości użytkownicy się łączą z moją stroną to centruje mi mape na skandynawię, przez co mapa ta jest dla mnie bezużyteczna.

Gdy z lewego menu wybiore "lokalizacje" to pokazuje mi "Poland" oraz na zielono zaznacza kontur Polski na mapie europy - to jest prawidłowe. Gdy jednak kliknę czy to w napis "Poland", czy w zielony kontur Polski na mapie europy, to znowu mapę mi centruje na Szwecji i nie widzę Polski; jednak lista miast (na lewo od mapy) jest prawidłowa - np. Szczecin, Warszawa, Gdansk itp.

Jakiś drobny bug?

Pozdrawiam!

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Google Analytics, mapa: zamiast Polski pokazuje Skandynawię

Najlepszy Współtwórca

Znany błąd, czeka na rozwiązanie.

Jest jesdzcze kilka kwiatków w kwestii lokalizacji więc nie zdziw się jak nagle pojawi Ci się ruch z odległych miejsc.

Często jest to błąd dostawców usług, bo maja źle opisane adresy IP. Prawdziwe nie są też w dużej mierze lokalizacje użytkowników mobilnych ale to nie jest zależne od Google.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Nowicjusz ✭

Witam

Od kilku dni mam dokładnie to samo...

pozdrawiam

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Najlepszy Współtwórca

Znany błąd, czeka na rozwiązanie.

Jest jesdzcze kilka kwiatków w kwestii lokalizacji więc nie zdziw się jak nagle pojawi Ci się ruch z odległych miejsc.

Często jest to błąd dostawców usług, bo maja źle opisane adresy IP. Prawdziwe nie są też w dużej mierze lokalizacje użytkowników mobilnych ale to nie jest zależne od Google.