Obecnie 219 forumowiczów jest online
Obecnie 219 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Google Analitics i You Tube

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam użytkowników.

Połączyłem konto GA z kanałem You Tube.

Porównując teraz dane Analitics z Analitics wbudowanym w YT widzę, że dane dotyczące klasycznego Analitics obejmują wyłącznie gości przebywających na samej stronie głównej kanału, natomiast nie obejmuje gości oglądających zawarte na kanale filmy.

Czy jest to prawidłowe zachowanie analitics i należy poprzestać na analizach zawartych w YT, czy coś się źle podpięło.

Pyt. uzupełniające: Jeżeli pierwsza sytuacja jest prawidłowa, czy ma jeszcze jakikolwiek sens spinanie GA z YT?

Pozdrawiam

Hunt

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Ethan H
marzec

Wszechwiedzący ✭

Cześć Ethan Emotikon: Szczęśliwy

To normalne - Google Analytics obejmuje stronę głowną (i zakładki), ale nie obejmuje gości oglądających filmy. I dlatego też w Google Analytics standardowo nie znajdziemy danych dotyczących ilości i czasu obejrzeń - ale na szczęście mamy to w YT Analytics. 

A spinanie GA z YT ma sens jeśli chcesz np: wiedzieć jak użytkownicy trafili na Twój kanał w YT, jak się na nim zachowywali itp. Dobrym pomysłem jest stworzenie sobie do tego celu oddzielnego widoku w GA, który będzie zbierał tylko dane z YT.

________
Booguś

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Ethan H
marzec

Wszechwiedzący ✭

Cześć Ethan Emotikon: Szczęśliwy

To normalne - Google Analytics obejmuje stronę głowną (i zakładki), ale nie obejmuje gości oglądających filmy. I dlatego też w Google Analytics standardowo nie znajdziemy danych dotyczących ilości i czasu obejrzeń - ale na szczęście mamy to w YT Analytics. 

A spinanie GA z YT ma sens jeśli chcesz np: wiedzieć jak użytkownicy trafili na Twój kanał w YT, jak się na nim zachowywali itp. Dobrym pomysłem jest stworzenie sobie do tego celu oddzielnego widoku w GA, który będzie zbierał tylko dane z YT.

________
Booguś