Obecnie 296 forumowiczów jest online
Obecnie 296 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

GA nie zlicza ruchu mobile

Nowicjusz ✭

Od 2 tygodni GA zlicza mi tylko ułamek z całego ruchu mobile. Zwykle stał on na poziomie 80% (ruch mobile z mediów społecznościowych do strony www), w tym momencie jest to 10%. Strona mobilna działa bez zarzutu. Nie widzę także swoich wejść testowych z telefonu do strony www przez media społecznościowe. Będe wdzięczna za pomoc jak naprawić taką awarię.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: GA nie zlicza ruchu mobile

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭

Cześć,

 

zapoznaj się z poniższym tematem na forum dot. braku danych w GA z urządzeń mobilnych:

https://goo.gl/gNskmw

Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, daj znać.

GA nie zlicza ruchu mobile

Nowicjusz ✭

Dziękuję za odpowiedź, ale nie jest to kwestia filtrów - nie ustawiałam żadnego.

GA nie zlicza ruchu mobile

Wschodząca Gwiazda

Najprawdopodobniej strona w wersji mobilnej nie posiada kodu GA lub kod zawiera błędy lub wysyła dane do innej usługi.

Najszybciej rozwiążemy problem, jeżeli podzielisz się z nami adresem Twojej strony inaczej można tylko spekulować.

 

Tomasz Ciepłucha

GA nie zlicza ruchu mobile

Nowicjusz ✭

Strona to www.dorisleslieblau.com, tak jak pisałam wcześniej ruch był zliczany normalnie i któregoś dnia przestał być rejestrony bez żadnej ingerencji.

GA nie zlicza ruchu mobile

Wschodząca Gwiazda

Kod na stronie (zarówno w wersji desktop jak i mobile) jest prawidłowy więc nie ma takiej możliwości, by Ci nie zliczał ruchu, chyba że masz filtr na widoku danych - ale skoro jesteś pewna, że nie masz żadnych filtrów to wygląda to dość dziwnie.

Mam jeszcze pytanie bo nie jestem pewien jak interpretować Twoje słowa - czy nie zlicza Ci żadnego ruchu mobile (czyli w raporcie Odbiorcy > Ruch mobilny > Przegląd masz absolutne 0 w wierszu "mobile" za ostatnie 7 dni) czy po prostu ilość tego ruchu jest mniejsza niż była wcześniej?

Bo temat posta sugeruje, że nie masz wcale ruchu mobile, ale w poście piszesz że masz 10%, a miałaś 80% więc wolę doprecyzować.

Tomasz Ciepłucha

GA nie zlicza ruchu mobile

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

GA zlicza tylko ułamek tego ruchu, który był wcześniej przez ostatni rok. Ruch mobilez kanałów social media spadł z dnia na dzień o 80%. Zwykle mieliśmy kilkaset wejść mobile dziennie, teraz mamy kilka. Nie wygląda to na naturalny stan, jeśli przez ostanie kilkanaście miesięcy ruch mobile jest stabilny i nagle w ciągu jednego dnia prawie całkowicie znika, ilościowo zostając w granicach błędu statystycznego. Jednocześnie pozostałe narzędzia do mierzenia statystyk z kanałów social media nie wykazują żadnego spadku. GA nie rejestruje też moich wejść 'testowych'.

GA nie zlicza ruchu mobile

Najlepszy Współtwórca

Urzadzenia mobilne sa przekierowywane z https://www.dorisleslieblau.com/ na https://mobile.dorisleslieblau.com/

Popros Developera o sprawdzenie kodow sledzacych na wersji mobilnej strony + upewnij sie w Google Analytics ze nie masz poustawianych filtrow na widoku danych na np. Nazwe hosta, ktora moze swoim warunkiem nie obejmowac ruchu do https://mobile.dorisleslieblau.com/