Obecnie 228 forumowiczów jest online
Obecnie 228 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

GA nie pokazuje ruchu prowadzącego z Youtube do witryny

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

W YB na stronie filmu mam umieszczony link do swojej domeny (w opisie filmu).

Gdy klikam w ten link przechodzę na swoją stronę, a w GA nie występuje żaden ruchu ze źródła youtube.

Wielokrotnie testowałam to na przełomie tygodnia (różne przeglądarki, urządzenia) a wejść na moją domenę z YB brak. Dodam że brak ruchu występuje w danych historycznych jak i w ruchu na żywo.

Czy jest możliwe że GA ten ruch przypisuje do innego źródła?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Agnieszka S
marca 2016

Dot.: GA nie pokazuje ruchu prowadzącego z Youtube do witryny

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

YouTube jest w protokole HTTPS i jeśli kierujesz użytkownika na stronę w protokole HTTP to taka wizyta może zostać zaliczona jako wejście bezpośrednie (direct) / (none).

Z uwagi na powyższe powinnaś korzystać z tagowania linków https://support.google.com/analytics/answer/1033867?hl=pl, które niezależnie od protokołu wskażą z jakiej kampanii marketingowej wszedł użytkownik na Twoją stronę.

W przypadku jeśli masz na swojej stronie HTTPS to Google Analytics przypisze ruch z YouTube do odesłań jako referrer. W raporcie Pozyskiwanie -> Cały ruch -> Odesłania po wpisaniu w wyszukiwarkę w tabeli raportu "youtube" powinnaś zobaczyć ruch z YT. Podobnie w raporcie Pozyskiwanie -> Sieci społecznościowe -> Odesłania z sieci widzisz "YouTube".

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Agnieszka S
marca 2016

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

YouTube jest w protokole HTTPS i jeśli kierujesz użytkownika na stronę w protokole HTTP to taka wizyta może zostać zaliczona jako wejście bezpośrednie (direct) / (none).

Z uwagi na powyższe powinnaś korzystać z tagowania linków https://support.google.com/analytics/answer/1033867?hl=pl, które niezależnie od protokołu wskażą z jakiej kampanii marketingowej wszedł użytkownik na Twoją stronę.

W przypadku jeśli masz na swojej stronie HTTPS to Google Analytics przypisze ruch z YouTube do odesłań jako referrer. W raporcie Pozyskiwanie -> Cały ruch -> Odesłania po wpisaniu w wyszukiwarkę w tabeli raportu "youtube" powinnaś zobaczyć ruch z YT. Podobnie w raporcie Pozyskiwanie -> Sieci społecznościowe -> Odesłania z sieci widzisz "YouTube".

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
spróbuję z tagowaniem, może to pomoże
dzięki,