Obecnie 171 forumowiczów jest online
Obecnie 171 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Frazy z jakich są wejścia

Student ✭ ✭

Witam,

chciałabym zrobić raport z fraz, które generują dla mnie wejścia na stronę.

W google Analitycs jest zakładka SEO, ale większość wejść jest zgrupowanych jako (no set).

Co to oznacza ? (może coś źle jest skonfigurowane)

Dodatkowo, czy ta za zakładka uwzględnia tylko wejśćia z wyników organicznych, czy także wejścia z PPC ?

W Serch Console są pokazane ładnie frazy i nie ma już (no set), ale z koleji tutaj jest ograniczenie czasowe co do okresu za jaki mogę sprwdzać dane. Analogicznie - czy ruch PPC tutaj jest uwzglęnioany ?

Dzięki

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Frazy z jakich są wejścia

Student ✭ ✭
I pytanie jak rozumieć kliki w raportach SEO w Analitycs - czy są to unikalne wejśca ?
A jesli nie, to jak mogę to sprawdzić ? Bo zalezy mi na liczbie wejść uniklanych

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Tam są tylko wyniki organiczne

Dane w raporcie SEO są zaciągane z Search Console. 

W raporcie SEO i z search console są dane z maks 90 dni

Tutaj znajdziesz informacje o not set w raporcie https://www.seroundtable.com/google-analytics-seo-report-not-set-is-not-a-bug-21102.html

Student ✭ ✭
A czy kliki w search console są unikalne ?

Wschodząca Gwiazda

Jeżeli jeden użytkownik kliknął kilka razy w wyniki organiczne to te kilka kliknięć będzie odnotowanych.

Wschodząca Gwiazda

Dodatkowo na przyszłość bardzo polecam również korzystać ze znaków zapytania w analytics, oraz z pomocy adwords czy analytics, jest tam bardzo dużo wartościowych informacji Emotikon: Szczęśliwy.

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭

Jeszcze jedno pytanie Emotikon: Szczęśliwy

1. Podłączyłam stronę do GSC i mam tylko dane za ostatni dzień. Czy Google nie powinien z automatu pokazać danych za 90 dni ?

2. Jeśli chodzi o ocenę liczby wejść z danej frazy organicznie - Lepiej jest się posługiwać raportami z GSC, ponieważ Analitycs część danych pokazuje jako no-set ? GSC nie ma tego problemu ? Czy dobrze rozumiem ?

Najlepszy Współtwórca
obecnie sa to tylko kliniecia a nie sesje Emotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda
Cześć Kamila,

Ad. 1 Tak, po połączeniu powinno pojawić się więcej danych. Ale ciekawe jest to, że pokazuje Ci wyniki za "ostatni" dzień. Bo GSC nie pokazuje danych z ostatnich 48h .

Ad. 2 Musisz pamiętać, że search console przestawia kondycję twojej witryny w wynikach google. To nie są dane takie jak otrzymujesz w analytics na temat ruchu i zachowań użytkowników na Twojej stronie. Tam masz podane ogólne informacje o tym na jakie frazy twoja strona jest widoczna w wynikach, na jakich pozycjach i na jakie słowa kluczowe użytkownicy na nią wchodzą.

A jak chodzi o wiarygodność danych to Analytics i Search console pokrywają się. Po prostu niektórych danych (zapyań) google nie przekazuje w ogóle ze względu na bezpieczeństwo użytkownika.