Obecnie 275 forumowiczów jest online
Obecnie 275 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Eksperymenty: liczba sesji w eksperymencie wyższa od liczby odsłon

Nowicjusz ✭

Witam,

dla przeprowadzanego testu AAB w eksperymentach porównałam liczbę "sesji w eksperymencie" z liczbą odsłon. Z danych wynika, że liczba sesji w eksperymencie dla każdej strony jest 7 do 8 razy wyższa od liczby odsłon każdej strony. Nie jestem pewna dlaczego tak się dzieje. Czym może to być spowodowane?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Eksperymenty: liczba sesji w eksperymencie wyższa od liczby odsł

Najlepszy Współtwórca
Daria mam nadzieję, że to rozwieje Twoje wątpliwości https://support.google.com/analytics/answer/1257084?hl=pl
Dominik Myślak

Dot.: Eksperymenty: liczba sesji w eksperymencie wyższa od liczby odsł

Nowicjusz ✭
Rozumiem że może wystąpić sesja bez odsłony jeśli w ramach tej sesji wszystkie działania to zdarzenia. Chciałabym jednak zweryfikować czy dla mojego eksperymentu takie założenie jest poprawne czy też wdarł się gdzieś błąd stąd takie rozbieżności.
Stąd też moje kolejne pytanie - co oznaczają Odsłony w tabeli danych? tj. (konkretny eksperyment-> zakładka konwersje/dane strony-> dane strony-> Odsłony (w tabeli danych))
Ponieważ łączna liczba odsłon w moim eksperymencie (ok. 14 tys razem wszystkie warianty) jest dużo niższa niż liczba odsłon dla stron objętych eksperymentem i zakwalifikowanych do eksperymentu (ustawiony warunek: identyfikator eksperymentu) - tj. ok. 60 tys.