Obecnie 214 forumowiczów jest online
Obecnie 214 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Duży przychód z facebook.com / referral, nieadekwatny do działań:)

Student ✭ ✭ ✭

Witajcie,

mam problem, który trochę mnie martwi, chociaż cieszyEmotikon: Szczęśliwy Zastanawia mnie duży przychód, który wygenerował facebook.com / referral przy relatywnie skromnych działaniach na Facebook.

• Działa profil z kilkoma wpisami tygodniowo
  • Fanów jest kilka tysięcy
  • Raczej na stronie mało się dzieje pod względem buzzu, tzn. działania są rzadko komentowane i udostępniane
  • Ruchu z facebook.com / cpc brak
  • Nakłady czasowofinansowe są raczej skromne
  • Zwrot z inwestycji jest b.dobry

Tak, cieszę się, że tak jest, martwi mnie to, że nie wiem dlaczego i jak powtórzyć schemat w przyszłości, czyli jednym słowem jak zrobić przepis na sukces w FBEmotikon: Mrugający

Macie jakiś pomysł gdzie mogę podłubać w GA i FB, żeby zobaczyć co taki pięknie obrodziłoEmotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Duży przychód z facebook.com / referral, nieadekwatny do działań

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Ja z Facebook Ads mam negatywne doświadczenia. Ruch cpc bardzo słabej jakości w porównaniu do AdWords, szybko się wycofałem.

Możesz spróbować zajrzeć do statystyk strony na fb

http://www.facebook.com/NAZWASTRONY?sk=page_insights

Pewnie posegregowanie po "zasięgu" i "osobach, które to lubią" wyłoni pare postów "podejrzanych" o te dobre wyniki.

Na poziomie Analytics poszukałbym referrali z Facebooka z dodatkowymi wymiarami ale konkretnej podstrony w ramach fb nie zobaczysz.

fb.png

Możliwe też, że jakaś popularna na fb osoba dała lajka, udostępniła lub podała link do tej strony na swojej tablicy. Taka rekomendacja robi cuda. Możesz spróbować przeszukać posty na fb z uwzględnieniem strony, na której są te konwersje:

posty.png

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Ja z Facebook Ads mam negatywne doświadczenia. Ruch cpc bardzo słabej jakości w porównaniu do AdWords, szybko się wycofałem.

Możesz spróbować zajrzeć do statystyk strony na fb

http://www.facebook.com/NAZWASTRONY?sk=page_insights

Pewnie posegregowanie po "zasięgu" i "osobach, które to lubią" wyłoni pare postów "podejrzanych" o te dobre wyniki.

Na poziomie Analytics poszukałbym referrali z Facebooka z dodatkowymi wymiarami ale konkretnej podstrony w ramach fb nie zobaczysz.

fb.png

Możliwe też, że jakaś popularna na fb osoba dała lajka, udostępniła lub podała link do tej strony na swojej tablicy. Taka rekomendacja robi cuda. Możesz spróbować przeszukać posty na fb z uwzględnieniem strony, na której są te konwersje:

posty.png

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Olek, żeby każdy miał takie zmartwienia ;P

Krzysiek z tego co zrozumiałem to Olek nie używał właśnie facebook ads tylko sam funpage mu ten fajnyc przychód daje.

Co do skuteczności to wszystko zależy, oczywiście są strony dla których to nie działa, ale dla wielu (szczerze,ku mojemy zdziwieniu) działa całkiem nieźle.

Olek taki pierwszy przychodzący mi na myśl pomysł to porównanie czasowe tego przychodu w porównaniu do postów na funpag-u

p.s. nie wiem czy tyle o fb na googlowym forum powinnismy pisac Emotikon: Mrugający

Student ✭ ✭ ✭

@Maciek

Nie zrozumcie mnie źleEmotikon: Szczęśliwy Nie ubolewam na dobrymi wynikami z FB ;P To bardzo dobry ruch, powracający, kupujący częściej i wkładający więcej do koszyka. Jakościowo jest na poziomie średniej witryny. Generalnie miód-malinaEmotikon: Szczęśliwy Po prostu lubię wiedzieć dlaczego coś się dzieje, a tu zwyczajnie nie mogę znaleźć wytłumaczenia.

@Krzysiek

Porobiłem raporty z dodatkowym wymiarem. Przynajmniej wiem dokąd przychodząEmotikon: Szczęśliwy

Odnośnie facebook / cpc staram się zwykle bardzo dokładnie tagować ruch, także tutaj wiedziałbym czy i dlaczego coś działa lub nie działa.

Podglądnę sobie jak to wygląda w statystykach FB.