AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 96 forumowiczów jest online
Obecnie 96 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Customer Lifetime Value - warto?

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Cześć,

Zastanawiam się czy warto śledzić CLV?

Jeśli tak, to jak?

W Analytics mogę zobaczyć tylko 90dni co nie jest idealną opcją.

Dla przykładu miałem bardzo agresywną (niskie ceny) kampnię około rok temu.

Jak sprawdzic ile kupujący, którzy przyszli z tej kampanii wydali od tego czasu?

Dzieki.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Wszechwiedzący ✭

Na prawdę nikt?

Mistrzowie, podzielcię się prosze opinią.

@Bartek K, @Booguś, @Dominik Myślak, @Lech Krupa, @Adam Grabowski, @Tomasz_C

Dzięki

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Profesjonalista ✭ ✭

Może spróbuj zrobić segment dla Użytkowników (nie dla Sesji) zrobić z takiej kampanii i wtedy zobaczysz ile pieniędzy o tego czasu wydali.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Dot.: Customer Lifetime Value - warto?

Wszechwiedzący ✭

No widzisz! Nie pomyslalem o tym. 

Zaraz będę kombinował.

Dzięki.

Najlepszy Współtwórca

Właśnie segment po użytkownikach jest ograniczany do 93 dni. 

Sesje nie są specjalnie przydatne, bo mamy określić wartość per user.

Sesja ma jedno źródło, więc rozkład w czasie da nam wyłącznie sprzedaż bezpośrednią z danego źródła.

Potrzebna jest nam informacja czy w kolejnych sesjach (z innych źródeł) w określonym czasie użytkownik dokona zakupu.

Dla ominięcia limitu dni możesz oznakować użytkowników wymiarem niestandardowym (podczas trwania kampanii). Później segmentacja i suma kolejnych okresów.

Drugie rozwiązanie to raport za zadany okres bez segmentu, z włączonym wymiarem dodatkowym (nadanym w czasie kampanii wymiarem niestandardowym) określającym styczność użytkownika z kampanią.

Trzecie - jeśli użytkownicy identyfikują się w systemie to możesz zastosować user_id lub powiązać user_id z ich oznakowaniem dla odnalezienia sesji bez logowania. Dzięki temu poznasz realniejsze dane uwzględniające zmianę urządzenia, przeglądarki, czyszczenie ciastek.

Analizowanie tak długiego czasu, bez identyfikowania użytkownika (user_id), niesie ryzyko utraty części danych związane z brakiem ciagłości w identyfikacji użytkownika na podstawie ciasteczka GA (czyszczenie ciastek, zmiana przeglądarki, zmiana urządzenia).

Dot.: Customer Lifetime Value - warto?

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Dzięki @Lech Krupa,

Muszę chyba trochę pokombinować jak zrobić to z User Id.

Reszta opcji nie wydaje się zbyt dobra.

A ty przy okazji, próbwał ktoś z was R Language + Google Analytics?

Wpadłem na to przy szukaniu materiałów odnośnie Customer Lifetime Value.

Jeszcze nie dokońca rozumiem co więcej można zrobić używając tego narzędzia, a czego nie da się zrobić w samym GA.

Ale wydaje się to interesujące.