Obecnie 336 forumowiczów jest online
Obecnie 336 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

CTR zdarzenia (kliknięcia w dany link)

Student ✭ ✭
Hello, Takie (mam wrażenie) podstawowe pytanie. Czy można sprawdzić (i jak to uzyskać ) stosunek ilości zdarzeń do wyświetleń strony?
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Magister ✭ ✭ ✭

Jeśli masz w GTM przygotowane Zdarzenie kliknięcie w link i włącza on się za każdym razem na wszystkich stronach, to możesz to zrobić poprzez działanie: (ilość wszystkich zdarzeń/ilość odsłon)*100%.

Zdarzenia w kliknięcia zobaczysz w Zachowanie->Zdarzenia

Odsłony w Zachowanie->Zawartość witryny->Wszystkie strony

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Student ✭ ✭

Dzięki za odpowiedź. Natomiast... wiem, że mogę sobie to obliczać ręcznie, ale bardziej chodziło mi o jakiś gotowy raport najlepiej z wykresem. 

Wschodząca Gwiazda

Możesz spróbować stworzyć własną metrykę w Administracja > Obliczone dane ( na poziomie widoku danych), a następnie na jej podstawie stworzyć raport niestandardowy (karta Dostosowanie).

Gotowego wykresu to niestety nie ma na coś takiego.

Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭

hmm.. pobawię się tym... myślałem że to jest prostsze Emotikon: Szczęśliwy

Dot.: CTR zdarzenia (kliknięcia w dany link)

Magister ✭ ✭ ✭

Wracając do tematu, myślę, że można taki raport zrobić za pomocą arkusza Google i dodatku do niego Google Analytics. Wybierając Arkusz kalkulacyjny, następnie możesz pobrać dodatek Google Analytics. 

Klikasz stworzenie nowego arkusza, wybierasz odpowiednie konto GA i w 3 kroku dodajesz:
arkusz2.jpg

Klikasz Create i w następnym kroku uzupełniasz:

arkusz1.jpg

Następnie w Dodatki->Google Analytics wybierasz Run. Ta druga kolumna "test 2", to jest drugi raport z Sesjami. Następnie w jednym z tych raportów tworzysz funkcję obliczającą CTR kliknięć.

Start Date i End Date możesz wrzucić jako funkcję =Dzis()-7 i =Dzis().

Dane do raportu powinny Ci się automatycznie pobierać, także CTR będzie liczony na bieżąco. Zobacz czy to Ci pomoże rozwiązać problem.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X