Obecnie 233 forumowiczów jest online
Obecnie 233 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Braki i rozbieżności w danych w raportach ecommerce

Nowicjusz ✭

Hej,

Mam taką sytuację.

Kiedy wchodzę w raporty Skuteczność sprzedaży za marzec mam 10500 transakcji. Kiedy dodaję źródło ruchu jako drugi wymiar spada mi ta ilość do 2500 transakcji ale kwota przychodów nie różni się. Porównałam wszystko z panelem w sklepie i w przypadku zmatchowania transakcji ze źródłem kwota przychodu jest jakaś abstracyjna (wzrasta ogromnie).

Dodatkowo okazuje się, że transakcje, którym brakuje źródeł ruchu maja w ogóle pustki w danych (nie widać jakie produkty zostały zakupione w danej transakcji).

Jeśli jednak jestem w raporcie skuteczność produktu i porównuję pobieżnie Unikalne zakupy z danym produktem z liczbą transakcji z danym produktem w panelu wszystko się zgadza.

Sytuacja taka jest po raz pierwszy - matchowanie numerów transakcji ze źródłami robione jest u nas od zawsze (walidacja przy rozliczeniu w LCA z firmami). Czasem brakowało kilku źródeł ruchu ale nigdy 3/4.  Kilka miesięcy temu wprowadziliśmy Enhanced ale przez ten czas było wszystko ok.

Sytuacja utrzymuję się od kilku dni. Mieszczę się grzecznie w 10 000 000 hitów chociaż były momenty, że robiło się "gorąco".

Dodatkowo od czasu jak wgraliśmy EE wzrosło nam o 30% wartości transakcji względem panelu sklepowego. Jest sporo anulowanych transakcji. Czasem trafiają się dziwacy co nam całą kolekcję wyklikują przez noc ale zwykle nie stanowiło to aż takiej różnicy. Zazwyczaj też w GA było mniej niż w panelu sklepowym.

Czy jest jakiś problem z zestawianiem różnych wymiarów w GA ostatnio? Czy to może być wina jakichś ustawień/kodów u nas na stronie czy coś po stronie Google raczej?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Braki i rozbieżności w danych w raportach ecommerce

Najlepszy Współtwórca

Z tego co zrozumialem to roznica w danych wziela sie po wdrozeniu EE? Jesli tak tu bym szukal przyczyny..

Dot.: Braki i rozbieżności w danych w raportach ecommerce

Nowicjusz ✭

Juz wszystko wiem. Za dużo danych i mega próbkowanie... jak sobie zmniejszę zakres dat jest Ok. Tylko zabawy więcej. Zaciąganie do gdocs przez dodatek GA niestety to samo. Podobno bedzie coraz gorZej. Chyba ze kupie GA premium Emotikon: Mrugający