Obecnie 246 forumowiczów jest online
Obecnie 246 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Błąd w raportowaniu użytkowników w GA? Źle sumuje dane szczegółowe.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Zauważyłem błąd w wyświetlaniu tych samych informacji w Google Analytics (Pozyskiwanie -> Kanały). Suma poszczególnych danych nie równa się temu co Google sumuje, np.:

screenshot-analytics.google.com-2018.04.05-12-15-20.png

Google wskazuje łącznie 126 361 użytkowników ale jeśli podsumuje się poszczególne pozycje ręcznie wyjdzie 148 635. To jest różnica ponad 22 tysięcy!

Dalej procenty, które pojawiają się przy cyfrach podliczane są na podstawie tej większej cyfry (148 tys.) jednak po wejściu w szczegóły danego kanału (np. Organic Search) dane procentowe podliczane są na podstawie mniejszej cyfry (126 tys.)

screenshot-analytics.google.com-2018.04.05-12-16-45.png

Ktoś wie skąd te różnice?

To samo zauważyliśmy na innych naszych stronach. Przy mniejszych ilościach jest to mniejsza skala ale zawsze występuje ten błąd. Występuje on jedynie w kolumnie "Użytkownicy". Sesje są podliczane prawidłowo.

Błąd w raportowaniu użytkowników w GA? Źle sumuje dane szczegółowe.

Wszechwiedzący ✭

Hej Emotikon: Szczęśliwy

Według mnie ta różnica bierze się z faktu, że część użytkowników inicjuje sesje z wielu różnych kanałów. Wtedy każdy z takich użytkowników jest odnotowany w każdym z kanałów osobno, ale już w podsumowaniu jest liczony jako jeden - bo to ten sam użytkownik.

________
Booguś