Obecnie 200 forumowiczów jest online
Obecnie 200 forumowiczów jest online
Przeanalizuj informacje ze swoich raportów i rozwiąż problemy z nimi związane.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Analiza danych na podstawie URL

Magister ✭

Cześć! Chciałem się Was zapytać w jaki sposób radzicie sobie z analizowaniem danych np. z ZACHOWANIA -> ZAWARTOŚĆ WITRYNY -> WSZYSTKIE STRONY, kiedy URL nie posiada żadnej usystematyzowanej struktury. 

Struktury, mam tu na myśli pewnego schematu, który służy do łatwiejszej identyfikacji konkretnych url.

Przykładem może być tu strona https://theph.pl/k/bransoletki/, na której w ścieżce linki element /k/ służy do identyfikacji kategorii. 

Niestety, nie każdy sklep, blog czy portal z jakim miałem kontakt posiadał taką strukturę. Jak sobie wtedy radzicie? 

Uważacie, że warto wprowadzać takie "analytics friendly" elementy, czy waszym zdaniem nie jest to potrzebne?

Dzięki za odp. 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Wschodząca Gwiazda

Grupowanie treści/niestandardowe wymiary.

Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Magister ✭

Rozumiem, że chodzi Ci o jakiś niestandardowy wymiar po zmiennej z dataLayer?

Wschodząca Gwiazda

W jaki sposób będziesz go przesyłał to już kwestia tego, z czego korzystasz.

Natomiast napisałem ogólnie, że możesz wykorzystać albo grupowanie treści, albo niestandardowe wymiary, by przesyłać dodatkowe informacje o treści, które pozwolą Ci w jakiś sposób usystematyzować strukturę i analizować raporty.

W zasadzie to nawet nie trzeba tego przesyłać każdorazowo (jeśli chodzi o niestandardowe wymiary) tylko można wykorzystać import danych. Zależy, jak komy wygodnie.

Tomasz Ciepłucha

Magister ✭

Kumam, będę testował i pewnie coś napiszę w najbliższym czasie Emotikon: Szczęśliwy Dzięki!