AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 56 forumowiczów jest online
Obecnie 56 forumowiczów jest online
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Weryfikacja Strony przez Google Tag Menager

Nowicjusz ✭

Dzień dobry.

Proszę o pomoc w kwestii weryfikacji strony dla Google Search Console.

Korzystam z oprogramowania typu SAAS więc mam ograniczone możliwości w tym zakresie. Nie mogę przesłać pliku na FTP ani dodać fragment kodu do strony. Mam jednakże podpięty TagMenager i wydawało mi się, że uda się zweryfikować stronę przy pomocy tego narzędzia. No niestety nie udaje się.

Czy ktoś temat przerabiał i wie jak to zrobić? Wydawało mi się, że wystarczy dodać nowy TAG typu Niestandardowy kod HTML ale to nie działa.

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Adam Grabowski (Wschodząca Gwiazda)
czerwiec

Dot.: Weryfikacja Strony przez Google Tag Menager

Wschodząca Gwiazda

Odpowiedź jest prosta. Aby zweryfikować przez GTM stronę należy tak zaimplementować kod GTM, aby między znacznikiem <body> a kodem GTM nie było niczego innego. Czyli powinno wyglądać to tak 

<body><!-- Google Tag Manager (noscript) -->

ps. oczywiście w znaczniku <body> mogą być różne klasy, funkcje np. <body class="page-home"> :-)

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Cześć Przemysław,

Sorry za banalne pytanie: opublikowałeś tag po dodaniu?

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭

Tak. Opublikowałem. Chyba, że po dodaniu należy jakoś dłużej czekać.

Magister ✭

Ja miałem wczoraj podobną sytuacje na wp, nie chciał zweryfikować, dodałem na pomocą pierwszej, lepszej wtyczki i domenę mi zweryfikowało. Po mimo że wtyczka do sprawdzania poprawności kodu GA pokazywała poprawnie dodany kod GA. 

Jestem uzależniony od AdWords i Analytics

Profesjonalista ✭ ✭

Dodanie Tagu HTML poprzez GTM może nie zadziałać, ponieważ ten kod trzeba dodać prosto do źródła strony. 

Próbowałeś tego:

Screenshot_214.png

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Student ✭

Tak, dokładnie tego używałem i niestety bez rezultatów.

Profesjonalista ✭ ✭

A masz uprawnienia Administratora w GTM? I próbowałeś również zweryfikować na podstawie Google Analytics?

Student ✭

Tak, mam uprawnienia administartora i nic z tego. Przez Analitycs też się nie udało.

Profesjonalista ✭ ✭

Hmmm, ciekawe. Mi zawsze to przechodzi. Jeśli nie mam administratora w GTM, to wtedy nie chce przejść weryfikacja. Pisałeś może do supportu w tej sprawie (do supportu oprogramowania)?

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Adam Grabowski (Wschodząca Gwiazda)
czerwiec

Wschodząca Gwiazda

Odpowiedź jest prosta. Aby zweryfikować przez GTM stronę należy tak zaimplementować kod GTM, aby między znacznikiem <body> a kodem GTM nie było niczego innego. Czyli powinno wyglądać to tak 

<body><!-- Google Tag Manager (noscript) -->

ps. oczywiście w znaczniku <body> mogą być różne klasy, funkcje np. <body class="page-home"> :-)

Student ✭

Sprawa jest nierozwiązana. Może robię jakiś idiotyczny błąd.

Chodzi o strunę TanieStruny.pl

Jak widać w kodzie. TagMenager jest.

Czy dobrze mi się wydaje, że właściwie powinno wystarczyć dodanie nowego TAGu 
"Niestandardowy kod HTML", tam dodać kod z Serch Concole. Opublikować i powinno działać?

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Hej,

Podrzucam jeszcze zrzut z pliku pomocy:

Capture.JPG

Zdaje się, że umieściłeś go na dole strony, a ma być zaraz po tagu <body>

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Student ✭

Masz na myśli kod TagMenager'a? Że jest niepoprawnie umieszczony? Nie wstawiałem go samodzielnie. Wstawia się go u mnie w oprogramowaniu sklepu poprzez odpowiedni moduł w konfiguracji sklepu.

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Tak, dokładnie.

Kod Google Tag Managera powinien być u góry strony zaraz po otwarciu tagu <body>.

Niewłaściwe umiejscowienie nie przepuszcza weryfikacji.

Ten sam problem tyczy się kodu Google Analytics na twojej stronie - jest on za nisko.

Google Tag Asisstant wskazuje (wtyczka do Chrome, sugeruję instalację) błędy:

Capture.JPG

Po kliknięciu na czerwoną ikonkę zobaczysz, że Google Analytics powinien być w sekcji <head>.

Różnica między umiejscowieniem GA <head> a Tag Managera <body> wynika stąd, że Tag Manager może czasem służyć do implementacji dodatkowego kodu, który wykorzystuje jakąś bibliotekę np. JQuery. Dlatgo GTM daje się trochę niżej - aby biblioteki zdążyły się załadować. 

To tak trochę przy okazji.

Generalnie proponuję wysłać ten zrzut do supportu twojego sklepu.

Bo zdecydowanie nie powinno tak być.

Student ✭

Sprawa nadal nie jest rozwiązana.

Czy możliwe jest, że problem dotyczy tego, że w Analitycs i w Tag Menager mam HTTP:// a w SarchConsole HTTPS://?