Obecnie 219 forumowiczów jest online
Obecnie 219 forumowiczów jest online
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Uruchamianie TAGu na stronie produktowej w sklepie internetowym

Magister ✭

Cześć!

wdrażam właśnie facebook pixel na sklepie internetowym i przydałoby się wasze wsparcie. 

Chodzi o uruchamianie triggerów odpalających TAG - View Content na stronie produktu. 

Problem polega jednak na tym, że stron z produktami nie można złapać za pomocą Page Path

Każdy produkt widnieje na sklepie jako indywidualna strona i nie ma szans na stworzenie jakiejś charakterystycznej dla produktów ścieżki URL. 

W jaki sposób radzicie sobie w takich sytuacjach? Dzięki za pomoc. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Highlighted
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Adam Grabowski (Wschodząca Gwiazda)
czwartek

Magister ✭

Rozwiązałem to następująco: 

przy stworzonej zmiennej 'product price' przejrzałem czy na pewno cena pojawia się tylko na stronie produktu. Wszystko się zgadzało, więc ustawiłem reguły tak aby trigger uruchamiał się gdy zmienna w z dlv nie zawiera undefined. Działa! 

@Krzysztof AD i gotowe Emotikon: Szczęśliwy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Profesjonalista ✭

Ja bym poszukał jakiegoś elementu wspólnego dla stron z produktami, jakiś id lub class, na podstawie czego można utworzyć zmienną. Coś na czym można oprzeć regułę.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć Mariusz,

Wedle mojego doświadczenia z FB dynamic remarketing powiem, że bez ingerencji w stronę się nie obejdzie.

Trzeba umieścić DataLayer z odpowiednimi wartościami dla danego produktu.

U siebie przekazuje zawsze tą sprawę do deweloperów.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Magister ✭

Na stronie produktowej w dataLayer mam parametry ecomm_ pod dynamiczny remarketing. Czy na tej podstawie jestem w stanie uruchomić triggery?

Magister ✭

Dynamiczny remarketing przygotowany jest pod AdW i ma niewiele wspólnego z FB, po prostu w dataLayer przygotowane są pod niego pewnie informacje. Nie mam do dyspozycji developerów. 

[ Edytowane ]
Magister ✭

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Po prostu kiedyś spędziłem nad tym 3 dni i dalej nie działało, tak jak powinno.

Podzwoniłem troche po firmach, które mogłyby zrobić wdrożenie. Wziąłem wycenę dla Dynamicznego Remaketingu dla FB.

Następnie skontaktowłem się z klientem i powiedziałem, że sprawa wymaga ingerencji w stronę i tyle wynosi koszt.

Od tego czasu robię tak cały czas.

Zwykłe Tagi jak najabardziej, ale dynamiczny to nie dla mnie ;-)

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Magister ✭

Jest na to na pewno sposób ale trzeba trochę pokminić i opisać temat na forum - co wiele głów to nie jedna Emotikon: Szczęśliwy 

Profesjonalista ✭

Ok, @Mariusz K jak na stronie produktowej masz odpowiedni dataLayer, który się pojawia się tylko na stronach produktowych, to tworzysz na tej podstawie jakąś Zmienną. Następnie w regule ustawiasz, żeby ta zmienna nie była pusta, nie zawierała "undefined" i powinno zadziałać. 

Teraz ta Zmienna powinna Ci uruchomić reguły tylko na stronach produktowych.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Próbuj, próbuj Mariusz! Emotikon: Szczęśliwy

Daj też znać jak się sprawa potoczyła.

Highlighted
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Adam Grabowski (Wschodząca Gwiazda)
czwartek

Magister ✭

Rozwiązałem to następująco: 

przy stworzonej zmiennej 'product price' przejrzałem czy na pewno cena pojawia się tylko na stronie produktu. Wszystko się zgadzało, więc ustawiłem reguły tak aby trigger uruchamiał się gdy zmienna w z dlv nie zawiera undefined. Działa! 

@Krzysztof AD i gotowe Emotikon: Szczęśliwy