AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 57 forumowiczów jest online
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Tworzenie reguły

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Pytanie może i proste, ale jednak ugrzęzłam. Mianowicie, postanowiłam zagłębić się w GTM i powoli ogarniałam do momentu, kiedy chciałam mierzyć konwersję z reklam google. Na mojej stronie treści są zablokowane. Do blokowania treści wykupiłam wtyczkę Fast Micro Pay. Możliwość opłacenia tekstu znajduje się na wszystkich stronach z zablokowanymi tekstami. Po kliknięciu "płacę" użytkownik przekierowany zostaje na stronę tpay, a po dokonaniu opłaty wraca na stronę, na której odblokowywał tekst i w tym momencie wszystkie treści są już dla niego odblokowane.

Moje pytanie- jak stworzyć taką regułę, która jeden raz zliczy mi każdego użytkownika, który odblokował treść (nie mam strony z podziękowaniem za zakup)?

Tworzenie reguły

Wszechwiedzący ✭

Trzeba zanaleźc jakiś element strony, który zmienia się po aktywacji płatnego kodu..

On powninen uruchomić tag, który wyśle event do GA, a w GA ustalić Cel na ten event.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Tworzenie reguły

Nowicjusz ✭ ✭

Zablokowana treść znajduje się w polu wtyczki pomiędzy [FMP] i [/FMP] . W związku z tym powinno zliczać osoby, które odczytały tekst pomiędzy [FMP] i [/FMP] - dopiero po opłaceniu, dla danego adresu e-mail , wszystkie treści są dostępne. I nie mam pojęcia, jak to zrobić, aby dodatkowo liczyło odblokowanie dla danego adresu e-mail tylko raz.

Tworzenie reguły

Wszechwiedzący ✭

Hej Monika, 

Spróbuj skontaktować się z twórca wtyczki.

Może tam jest po prostu wbudowana opcja wysłania Eventu do GA.

Wtedy nie będziesz potrzebowała GTM.

Generalnie to jest coś z czym trudno sobie poradzić nie widząc danych.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”