AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 86 forumowiczów jest online
Obecnie 86 forumowiczów jest online
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Testowanie tagu GTM w GA

Nowicjusz ✭

Cześć,

Mam problem z weryfikacją poprawnego działania taga w GTM w oparciu o panel debugowania.

Z grubsza sam trigger działa w trybie podglądu i jest widoczny w panelu debugowania jako odpalony.

Tag ma wysyłać event o określonych parametrach do GA, jednak w podglądzie rzeczywistym nie ma po tym evencie śladu. W czym tkwi mój błąd?

Wszelkie wskazówki mile widziane. 

Testowanie tagu GTM w GA

Magister ✭

Sprawdziłeś konfigurację samego zdarzenia po stronie GTM i GA?

Zobacz czy jakaś wtyczka nie blokuje wysyłania danych do GA, no i opublikuj TAG. Może to pomoże Emotikon: Szczęśliwy 

Dot.: Testowanie tagu GTM w GA

Nowicjusz ✭

Wszystkie wtyczki off Emotikon: Szczęśliwy Utworzyłem też osobny widok w GA bez jakichkolwiek filtrów po IP. Nadal bez zmian ;_;

Testowanie tagu GTM w GA

Profesjonalista ✭ ✭

Trigger pojawia się w trybie podglądu, ale Tag się nie odpala, tak? To klikając na liście po lewej stronie w trybie podglądu w dany event (np. gtm.click, tylko kliknij w ten co ma odpalać Tag). A następnie wybierz z listy nieodpalonych dany Tag, to zobaczysz dlaczego on się nie wyświetlił (będzie tam pokazane, co nie zadziałało w Regule).

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X