Obecnie 263 forumowiczów jest online
Obecnie 263 forumowiczów jest online
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Tag kliknięcia zewnętrznego: undefined w GA i FB

Student ✭

Cześć,

mam problem ze śledzeniem kliknięć w linki. W GTM stworzyłem dwa tagi: jeden śledzący kliknięcia w linki wewnętrzne (reguła: Click URL zawiera domena.pl) i drugi śledzący kliknięcia w linki zewnętrzne (reguła: Click URL niedopasowany do wyr. reg. domena.pl|178.219.XX.XXX). W obu przypadkach tag wywołuje zdarzenie GA (Akcja: Click URL, Etykieta: Page URL).

Problem jest w tym, że o ile linki wewnętrzne są śledzone prawidłowo, o tyle wchodząc w GA w zdarzenie "Kliknięcia zewnętrzne" 90% zdarzeń ma akcję "undefined". 8% akcji to kliknięcia linku na śledzeniu którego mi najbardziej zależy, ale ilość zdarzeń jest zaniżona kilkukrotnie.

Taki sam problem mam z Facebookiem. Stworzyłem niestandardowy tag html i reguła dla kliknięć wewnętrznych (ta sama co do GA) przekazuje do piksela Fb prawidłowe zdarzenie niestandardowe fbq('trackCustom', 'Internal-{{Click URL}}'); ale reguła dla linków zewnętrznych w 90% przypadków przekazuje puste albo błędne wartości (kod fbq('trackCustom', 'External-{{Click URL}}'); zwraca albo External-undefined albo External- ).

Co może być nie tak w ustawieniach, że linki zewnętrzne nie są śledzone prawidłowo?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Paweł W
marzec

Dot.: Tag kliknięcia zewnętrznego: undefined w GA i FB

Profesjonalista ✭

reguła: Click URL niedopasowany do wyr. reg. domena.pl|178.219.XX.XXX

W regex znak "." (kropka) oznacza "Odpowiada dowolnemu pojedynczemu znakowi (literze, cyfrze lub symbolowi)" stąd musisz dać przed nią "\", czyli:

domena\.pl|178\.219\.XX\.XXX

Kolejna rzecz, to musisz wybrać w regule "Kliknięcia- tylko linki". W tym momencie wygląda na to, że masz wybrane "Kliknięcia- Wszystkie elementy" i Tag uruchamia się przy każdym kliknięciu.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Paweł W
marzec

Dot.: Tag kliknięcia zewnętrznego: undefined w GA i FB

Profesjonalista ✭

reguła: Click URL niedopasowany do wyr. reg. domena.pl|178.219.XX.XXX

W regex znak "." (kropka) oznacza "Odpowiada dowolnemu pojedynczemu znakowi (literze, cyfrze lub symbolowi)" stąd musisz dać przed nią "\", czyli:

domena\.pl|178\.219\.XX\.XXX

Kolejna rzecz, to musisz wybrać w regule "Kliknięcia- tylko linki". W tym momencie wygląda na to, że masz wybrane "Kliknięcia- Wszystkie elementy" i Tag uruchamia się przy każdym kliknięciu.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Tag kliknięcia zewnętrznego: undefined w GA i FB

Student ✭

Chyba faktycznie sknociłem przy regex, poprawiłem już wg Twojej wskazówki - dzięki!

Co do reguły to wszędzie mam "Kliknięcia-tylko linki".

Poczekam chwilę aż złapie zmiany i zobaczymy czy to pomoże Emotikon: Szczęśliwy