Obecnie 256 forumowiczów jest online
Obecnie 256 forumowiczów jest online
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Sekwencjonowanie tagów - pytania

Student ✭

Mam kilka pytań dotyczących sekwencjonowania tagów w Google Tag Managerze.
Efekt, który chciałabym osiągnąć to pewność, że podstawowy tag śledzenia strony (GA) i "zaszyte" w nim zmienne UserID uruchomiły się przed zdarzeniami (hit oraz e-commerce).

Poniżej screen mojej konfiguracji (pod nim pytania):

Zrzut ekranu 2018-01-30 o 13.08.13.png

Czy jeśli chcę, aby zdarzenie wywoływało się przy każdej rejestracji, to dobrze że ustawiam opcje wyzwalania tagu na "unlimited"? Czy też może powinnam ustawić "once per event"?

Czy w tej sytuacji warto ustawić też, że jeśli nie wywoła się podstawowy tag śledzenia GA (odsłony) to pozostałe tagi również nie powinny się wywołać? Chodzi o to, żeby w razie pojawienia się błędnych danych w GA (a niewywołanie się mierzenia odsłon w sumie do tego prowadzi) nie spowalniać strony innymi tagami?

Czy w przypadku kodów innych narzędzi, takich jak pixel Facebooka, kody AdWords, Hotjar i tym podobne należy/warto w jakiejś sytuacji ustawiać priorytety j.w.?

Dot.: Sekwencjonowanie tagów - pytania

Magister ✭ ✭ ✭

Cześć.

Jeśli UserID masz ustawione w Zmiennej GA, to przy przesyłaniu hitów lub ecommerce, które korzystają z GA, to prześlą Ci wraz z nim UserID. Więc nie potrzebujesz do tego sekwencji Tagów.

Odnośnie zrozumienia działania sekwencji Tagów, to najlepiej zapoznać się z wpisem Simo: https://www.simoahava.com/analytics/understanding-tag-sequencing-in-google-tag-manager/

Czy jeśli chcę, aby zdarzenie wywoływało się przy każdej rejestracji, to dobrze że ustawiam opcje wyzwalania tagu na "unlimited"? Czy też może powinnam ustawić "once per event"?

Swój Główny Tag, dotyczący Zdarzenia rejestracja, opiera się on na jakimś evencie. I tutaj możesz mieć ustawione "once per event". Tag, który ma się przed nim uruchomić warto, żeby miał ustawione "unlimited". Wtedy będzie pewność, że nie zostanie zablokowany. Jeśli od niego zależy wywołanie Głównego Tagu, to jak będzie zablokowany, to nie wywoła się on (Główny Tag). Chociaż jeśli to jest Tag Page View Google Analytics, to trzeba po takim ustawieniu sprawdzić, czy nie duplikuje sesji (tego nie sprawdzałem).

Czy w tej sytuacji warto ustawić też, że jeśli nie wywoła się podstawowy tag śledzenia GA (odsłony) to pozostałe tagi również nie powinny się wywołać? Chodzi o to, żeby w razie pojawienia się błędnych danych w GA (a niewywołanie się mierzenia odsłon w sumie do tego prowadzi) nie spowalniać strony innymi tagami?

Tagi ładują się asynchronicznie, także nie spowalniają strony.

Czy w przypadku kodów innych narzędzi, takich jak pixel Facebooka, kody AdWords, Hotjar i tym podobne należy/warto w jakiejś sytuacji ustawiać priorytety j.w.?

To zależy. Osobiście ja ustawiam priorytety dla pixel FB, GA i Google Optimize.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Dot.: Sekwencjonowanie tagów - pytania

Student ✭

Jeśli UserID masz ustawione w Zmiennej GA, to przy przesyłaniu hitów lub ecommerce, które korzystają z GA, to prześlą Ci wraz z nim UserID. Więc nie potrzebujesz do tego sekwencji Tagów.

Tak właśnie jest. Dziękuję za artykuł - przeczytam i w razie czego będę dopytywać Emotikon: Szczęśliwy

Tagi ładują się asynchronicznie, także nie spowalniają strony.

Mam raczej na myśli zapytania HTTP i kierowałam się tym art. z pomocy GTM-a f you have a high number of tags on the same domain firing under the same conditions, tags will only...

Co prawda moje tagi nie wywołują się w ten sam sposób, ale można sobie wyobrazić sytuację, w której dochodzi do wywołań wielu spośród nich w podobnym czasie. Chciałabym uniknąć spowolnienia strony w takiej sytuacji. Czy taki problem jest (choćby hipotetycznie) możliwy?

Sekwencjonowanie tagów - pytania

Magister ✭ ✭ ✭

Jest to opisane w pomocy, także hipotetycznie jest możliwe. Jednak osobiście nigdy mi się to nie przytrafiło Emotikon: Szczęśliwy

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X