Obecnie 133 forumowiczów jest online
Obecnie 133 forumowiczów jest online
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reguła gtm4wp.addProductToCart

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Cześć, bardzo mnie cieszy, że temat GTM'a dorobił się osobnej zakładki Emotikon: Szczęśliwy

Mam pewną trudność i potrzebuje Waszej pomocy. 

Pracuje właśnie nad jedną ze stron swojego klienta.

Strona postawiona jest na WP, ma dodany moduł woocommerce i kilka produktów w ofercie. 

Klient poprosił o zainstalowanie podstawowej analityki, w tym celów dodania do kosza i realizacji transakcji.

Zainstalowałem więc wtyczkę Google Tag Manager for WordPress, odznaczyłem integrację z podstawowym e-commerce .

Szkic2.png

Liczyłem na to że po dodaniu produktu do kosza, już na stronie pojawi mi się w podglądzie GTM zdarzenie gtm4wp.addProductToCart.

Szkic.png

Niestety nic takiego nie ma miejsca, pokazany screen to zdjęcie z innego projektu. Potrzebuje się od Was dowiedzieć czy coś zrobiłem nie tak, że nie pojawia mi się to zdarzenie. 

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Adam Grabowski (Wschodząca Gwiazda)
wrzesień

Wschodząca Gwiazda

Mariusz używasz pewnie niestandardowego szablonu i zmieniły się atrybuty (id,class) przycisku "dodania do koszyku". A wtyczka działa na domyślnych atrybutach.  Jeżeli tak, to prawdopodobnie musisz dodanie do koszyka zrobić ręcznie, bo nie radzę grzebać w css, bo się wszystko "posypie".

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Adam Grabowski (Wschodząca Gwiazda)
wrzesień

Wschodząca Gwiazda

Mariusz używasz pewnie niestandardowego szablonu i zmieniły się atrybuty (id,class) przycisku "dodania do koszyku". A wtyczka działa na domyślnych atrybutach.  Jeżeli tak, to prawdopodobnie musisz dodanie do koszyka zrobić ręcznie, bo nie radzę grzebać w css, bo się wszystko "posypie".

Student ✭ ✭ ✭

Tak też poradziłem sobie z tym problemem. Myślę, że problem leży w starej wersji WOO ale nie chce tego updatować bo nie znam szablonu i boje się, że coś mi się położy.