Obecnie 224 forumowiczów jest online
Obecnie 224 forumowiczów jest online
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Prawidłowe śledzenie zdarzenia - kliknięcie w baner

Student ✭

Cześć wszystkim,

mam pytanie jak poprawnie dodać przez GTM śledzenie zdarzeń. Konkretnie chodzi mi o sprawdzenie dwóch rzeczy.

Pierwsza to są banery na głównej stronie w postaci slidera, które się często zmieniają, zamieniane są miejscami (kolejnością). Tutaj chciałbym sprawdzić klikalność w takie banery.

Drugi temat podobny, są tą małe banerki w menu dla wybranych kategorii, do sprawdzenia także klikalność tych banerów.

Pod banery są podpięte linki do listingów lub LP.

Student ✭

Zrobiłem tag, który po kliknięciu w baner się uruchamia, ale mam problem bo nie mam żadnej etykiety, którą mogę przypisać a chciałbym wiedzieć, w który baner klikali bo będzie ich kilka różnych.

Dot.: Prawidłowe śledzenie zdarzenia - kliknięcie w baner

Profesjonalista ✭

Czy masz włączone wszystkie poniższe Zmienne:

Screenshot_71.png

Jeśli każdy baner prowadzi w innej miejsce na stronie, np. do różnych podstron, to możesz skorzystać z Click URL.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Student ✭

Tak, wszystkie te zmienne są zaznaczone.

Używając Click URL będę miał jako etykieta adres tego obrazka/grafiki.

Czy jest opcja zrobić tak, żeby etykieta była miejscem w menu.

To są parametry po kliknięciu w banerek.

1.JPG

a to jest krok poprzedzający, czyli klikam w menu rozwija się hoover i w tym rozwiniętym menu jest ten baner, który chcę mierzyć.

2.JPG

Dobrym rozwiązaniem byłaby możliwość ustawienia etykiety na krok poprzedzający np. click classes lub click text, wtedy bym widział w której kategorii był kliknięty baner.

Profesjonalista ✭

Przyglądałem się jak to u Ciebie jest na stronie. I na ten moment jedynym rozwiązaniem (dla baneru głównego) wydaje mi się, że jest tylko ustawienie Click URL jako etykiety i nazywanie grafik w bardziej czytelny sposób. Można jeszcze za pomocą tabeli regex usuwać host, żeby jeszcze bardziej te wartości były czytelne.

Jednak najlepiej jakbyś wprowadził takie wartości jak Click Classes, Click ID. To już także dział techniczny musiałby nad tym popracować.

Odnośnie drugiego rodzaju kliknięć, czyli w banerki w menu, to musiałbyś przekazać do kolejnego Zdarzenia kliknięcia informację co zostało wcześniej kliknięte, jaki element w menu. Do głowy mi przychodzi na razie taki sposób, żeby kliknięty element w menu przekazać do pliku cookies. I wartość tego pliku zmieniłaby się po każdym kliknięciu w menu. Wtedy byłaby możliwość w danych Zdarzeniu "wrócić" do poprzedniej wartości kliknięcia.

Student ✭

"Odnośnie drugiego rodzaju kliknięć, czyli w banerki w menu, to musiałbyś przekazać do kolejnego Zdarzenia kliknięcia informację co zostało wcześniej kliknięte, jaki element w menu. Do głowy mi przychodzi na razie taki sposób, żeby kliknięty element w menu przekazać do pliku cookies. I wartość tego pliku zmieniłaby się po każdym kliknięciu w menu. Wtedy byłaby możliwość w danych Zdarzeniu "wrócić" do poprzedniej wartości kliknięcia."

ok, brzmi to dla mnie mega skomplikowanie Emotikon: Smutny 

A czy jest opcja żeby jako etykieta był adres url, który jest podpięty pod banerek?

Profesjonalista ✭

Cześć.

Jest jednak opcja (też nie zwróciłem na to uwagi) żeby mieć adres URL gdzie prowadzi baner. Wystarczy kliknąć w event gtm.linkClick i tam masz zmienne po kliknięciu w baner główny:

Screenshot_74.png

Student ✭

Dziękuję Bartek za podpowiedzi wczoraj właśnie to też wyłapałem, dzisiaj będę działał.

Student ✭

Bartek możesz mi na priv opisać jak sprawdziłeś to u mnie na stronie? Emotikon: Szczęśliwy Myślałem, że tylko ja widzę ten podgląd.

Profesjonalista ✭

Wtyczka Tag Manager Injector Emotikon: Szczęśliwy