Obecnie 208 forumowiczów jest online
Obecnie 208 forumowiczów jest online
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz
Highlighted

Grupowanie treści za pomocą GTM

[ Edytowane ]
Magister ✭

Ostatnio na podstawie znalezionego w necie art. postanowiłem pogrupować swoje treści na blogu, aby były bardziej czytelne. Wdrożenie było stosunkowo proste. Blog stoi na WP, więc za pomocą wtyczki Tag Managera można było pokazać informację w dataLayer.

1. Na stronie artykuły sprawdziłem czy w dataLayer pojawiają się potrzebne mi informacje - pageTitle, pagePostType, itp. GTM1.png

2. Następnie za pomocą zmiennej warstwy danych wyciągnąłem informację do zmiennych:

GTM2.png

3. Kolejnym krokiem było ustawienie grupowania treści w jednym z widoków w GA oraz w TAGu w GA:

Grupowanie treści GA.png

GTM Grupowanie.png

4. Na deser zostało stworzenie jedynie raportu niestandardowego, który zbieraj wszystkie informacje w jednym miejscu:

Raport niestandardowy GA.png Wszystko pięknie działało przez chwilę, a następnie zaczęło się coś krzaczyć. 

grupowanie 1.pngPodpowiedzcie proszę co jest nie tak we wdrożeniu, że nie widać prawidłowych nazw w wymiarach. Dzięki! 

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Mariusz K
‎12-06-2018 10:58

Wschodząca Gwiazda

Sprawdź w Analytics czy masz ustawione odpowiednie indeksy dla poszczególnych grup (w ustawieniach grup), czyli dla pagePostType jest 1 (Boks1), dla pageCategory jest 2 (Boks2), itd. bo mi to wygląda, jakbyś miał ustawiony w GA ten sam indeks.

Druga kwestia to po co Ci grupowanie wg. tytułu stron skoro tytuł strony jest standardowym wymiarem w GA i jest już zapisywany?

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Mariusz K
‎12-06-2018 10:58

Wschodząca Gwiazda

Sprawdź w Analytics czy masz ustawione odpowiednie indeksy dla poszczególnych grup (w ustawieniach grup), czyli dla pagePostType jest 1 (Boks1), dla pageCategory jest 2 (Boks2), itd. bo mi to wygląda, jakbyś miał ustawiony w GA ten sam indeks.

Druga kwestia to po co Ci grupowanie wg. tytułu stron skoro tytuł strony jest standardowym wymiarem w GA i jest już zapisywany?

Tomasz Ciepłucha

Dot.: Grupowanie treści za pomocą GTM

Magister ✭

Dzięki Tomku, 

sprawdzałem i u mnie wygląda to tak:

Grupowanie treści GTM GA.pngGrupowanie na podstawie tytułu strony zrobiłem bo tak było w instrukcji, faktycznie można to wyciągnąć ze standardowych raportów. 

Dot.: Grupowanie treści za pomocą GTM

Wschodząca Gwiazda

Nie ma znaczenia co Ci wyświetla w podsumowaniu w kolumnie indeks. Musisz wejść do każdego z ustawień grupowania i sprawdzić tam, jaki jest przypisany indeks. Założę się, że wszędzie masz wybrany 1.

grupowanie-tresci.png

Tomasz Ciepłucha

Magister ✭

Tomku, po raz kolejny w punkt! Dziękuję Emotikon: Szczęśliwy