Obecnie 198 forumowiczów jest online
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

GTM

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam serdecznie,

Próbuje dodać tagi opiniac  do GTM. Tag jak ustawię regułę na wszystkie strony działa bez problemu, lub jak ustawię na link konkretnego produktu też działa. Natomiast ja chce ustawić tylko do domeny głównej nie chce działać Emotikon: Smutny. Dodam , iż reguła wygląda następująca {{url}} równa i "link" . Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: GTM

Wschodząca Gwiazda

Grzegorz - proponuję Ci uruchomić dla kontenera tryb podglądu i debugowania, wejść na stronę i sprawdzić jaka jest wartość dla makra url path dla strony głównej.

Po załadowaniu się okna podglądu i debugowania klikasz z lewej strony na Pageview, następnie na górze wybierasz Marcos i sprawdzasz wartość makra url path.

W przypadku Twojej strony powinna być to wartość "/", zatem powinna zadziałać Ci reguła:

{{url path}} równa się /, o której pisał Marcin.

Natomiast Twoje rozwiązanie {{url}} kończy się na /, tak jak słusznie zauważył Marcin, może odpalać tag też na innych stronach poza stroną główną (również po wejściu do koszyka, twoje konto, itd.).

url_path.png

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Profesjonalista ✭
Jeśli reguła ma uruchamiać tag tylko na głównej stronie czyli np http://twojastrona.pl to spróbuj dać
{{url path}} równa się /

Wschodząca Gwiazda
Oczywiście pod warunkiem, że strona główna ma faktycznie ścieżkę "/".
W wielu przypadkach są na stronach przekierowania i strona główna ma np. jakiś kod języka w ścieżce, czyli "/pl", itp. Więc to też trzeba uwzględnić przy tworzeniu reguły.
Grzegorz - najlepiej będzie, jeśli podasz adres strony.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
{{url path}} równa się/ niestey nie działa. Jednak dałem {{url}} konczy sie na / i działaEmotikon: Szczęśliwy. Mam jeszcze jeden problem : Nie wiem jaką utworzyć regułę, aby odnosiła się tylko na kategorie.Adres strony to bron.pl

Profesjonalista ✭
Tylko przy takim ustawieniu reguła się odpali np na bron.pl/bron-bez-zezwolenia/ bo ta ścieżka też kończy się na /

co do kategorii to na stronie masz zmienną category definiowaną przez magento. Jak jesteś na stronie kategorii to ta zmienna przyjmuje jakąś wartość. Na każdej innej stronie wartość tej zmiennej to null. Proponuję utworzyć makro o nazwie np isCategory, typ Zmienna JavaScript i nazwa globalnej zmiennej "category". Później dodajesz regułę której warunkiem jest {{isCategory}} nie równa się null. Tym sposobem tag uruchomi się na wszystkich stronach kategorii.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Wschodząca Gwiazda

Grzegorz - proponuję Ci uruchomić dla kontenera tryb podglądu i debugowania, wejść na stronę i sprawdzić jaka jest wartość dla makra url path dla strony głównej.

Po załadowaniu się okna podglądu i debugowania klikasz z lewej strony na Pageview, następnie na górze wybierasz Marcos i sprawdzasz wartość makra url path.

W przypadku Twojej strony powinna być to wartość "/", zatem powinna zadziałać Ci reguła:

{{url path}} równa się /, o której pisał Marcin.

Natomiast Twoje rozwiązanie {{url}} kończy się na /, tak jak słusznie zauważył Marcin, może odpalać tag też na innych stronach poza stroną główną (również po wejściu do koszyka, twoje konto, itd.).

url_path.png

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Dzięki Waszym radom poradziłem sobie z Tym tematem ,pozdrawim