AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 202 forumowiczów jest online
Obecnie 202 forumowiczów jest online
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Źródła danych w Data Studio

Student ✭ ✭

Cześć,

Mam pewien problem z pobieraniem odpowiednich danych do raportów. 
Stworzyłam jeden raport - połączyłam z AdWords i wybrałam konto z MCK, z którego ma pobierać dane - wszystko jest ok.

Stworzyłam w nowym dokumencie kopie tego raportu i chciałam połączyć z innym kontem z MCK - niestety- pobiera albo cały czas te same dane z poprzedniego konta. Albo, jeśli zmieniam konto AdWords to zmienia mi również dane w pierwszym "oryginalnym" raporcie na nowe dane - gdzie może tkwić problem?

Stworzyłam nawet całkiem nowy raport w nowym dokumencie i zaznaczyłam aby pobierał dane jeszcze z innego konta AdWords (wszystko na jednym MCK) - niestety dalej pobiera dane z pierwszego raportu. Usunęłam połączenie w tym raporcie z kontem AdWords - wtedy usunęły mi się dane również z pierwszego oryginalnego raportu.

Miał ktoś taki problem? Jak go rozwiązać?

Będę wdzięczna za jakąkolwiek wskazówkę Emotikon: Szczęśliwy

Edit: Połączyłam raport również z Analyticsem. Pobiera ładnie wszystkie dane tyko, że... nie mam możliwości nigdzie zaznaczenia z którego konta ma pobierać dane, a na swoim adresie e-mail mam ich kilkadziesiąt

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Agnieszka B
styczeń

Dot.: Źródła danych w Data Studio

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Cześć Agnieszka Emotikon: Szczęśliwy

Gdy wybierzesz "Utwórz kopię tego raportu" wyskoczy okienko. W tym okienku nie należy wybierać "Utwórz raport":

Zrzut ekranu 2018-01-17 10.46.44.png

... ale najpierw kliknąć w to, co jest aktualnie jako "Nowe źródło danych" (powyżej Strona WZ 2012 Analytics) i wybrać UTWÓRZ NOWE ŹRÓDŁO DANYCH:

Zrzut ekranu 2018-01-17 10.46.png

Jeśli w taki sposób wybierzesz sobie inne konto, to dane w oryginalnym raporcie nie powinny się już zmieniać.

________
Booguś

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Agnieszka B
styczeń

Dot.: Źródła danych w Data Studio

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Cześć Agnieszka Emotikon: Szczęśliwy

Gdy wybierzesz "Utwórz kopię tego raportu" wyskoczy okienko. W tym okienku nie należy wybierać "Utwórz raport":

Zrzut ekranu 2018-01-17 10.46.44.png

... ale najpierw kliknąć w to, co jest aktualnie jako "Nowe źródło danych" (powyżej Strona WZ 2012 Analytics) i wybrać UTWÓRZ NOWE ŹRÓDŁO DANYCH:

Zrzut ekranu 2018-01-17 10.46.png

Jeśli w taki sposób wybierzesz sobie inne konto, to dane w oryginalnym raporcie nie powinny się już zmieniać.

________
Booguś

Student ✭ ✭

Dzięki Booguś,

Wiedziałam, że mogę na Ciebie liczyć Emotikon: Szczęśliwy Udało się!

Wszechwiedzący ✭

Na zdrowie - a ja dziękuję za polubianie i akceptację - to bardzo przyjemnie łaskocze moje wybujałe ego Emotikon: Szczęśliwy

Inne rozwiązanie problemu jest takie, że najpierw dodajesz nowe źródło danych do Data Studio. Wtedy na etapie pokazanym na grafice z gustowną niebieską strzałką nie ma już potrzeby tworzenia nowego źródła danych - po prostu wybierasz je z rozwiajnej listy. Osobiście tak właśnie robię.

________
Booguś