AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 194 forumowiczów jest online
Obecnie 194 forumowiczów jest online
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wyświetlanie danych AdWords w raporcie Data Studio

Nowicjusz ✭

Dzień Dobry, natknąłem się ostatnio na pewien problem. Mianowicie przy próbie utworzenia raportu wybieram jako źródło danych AdWords, tworzę nową mapę geograficzną, która ma przedstawiać kliknięcia. Na mapie świata wszystko jest w porządku, dane są dobrze widoczne dla każdego kraju, jednak zależy mi na danych lokalnych, przestawiam więc wymiar na region, a obszar na Polskę. I wtedy okazuje się, że na mapce widoczne są informacje tylko dla województwa świętokrzyskiego, tak jakby w pozostałych województwach nie było żadnych kliknięć. Tak samo dzieje się dla innych statystyk.

Co ciekawe, gdy kliknę na wykres i pobiorę dane w postaci arkusza kalkulacyjnego, okazuje się, że są w nim liczby dla innych regionów, dziwne jest jednak, że dane dla województwa świętokrzyskiego oznaczone są jako "Swietokrzyskie", pozostałe natomiast mają angielskie nazwy w rodzaju "Podlaskie Voivodeship".

Może zdarzyło się komuś spotkać z takim problemem i mógłby pomóc mi go rozwiązać?

Wyświetlanie danych AdWords w raporcie Data Studio

Nowicjusz ✭

podbijam! Wydaje mi się, że mam podobny problem, bo mi nie wyświetla w raporcie danych kampanii, które mają zero kliknięć i wyświetleń. Chciałabym pokazać wszystkie istniejące kampanie w raporcie, a wyświetlają się tylko te z jakimikolwiek wynikami. Może ktoś wie, gdzie można zmienić takie ustawienie ?