Obecnie 206 forumowiczów jest online
Obecnie 206 forumowiczów jest online
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Strefa czasowa w Data Studio

Nowicjusz ✭

Cześć, 

w Data Studio mam utworzony raport bazujący na danych z GA, w którym po wybraniu danego zakresu dat, pojawiają się wyraźne różnice w statystykach za dany dzień, chociaż suma tygodniowa mniej więcej się zgadza. W GA mam polską strefę czasową, ale (poprawcie, jeśli się mylę) wygląda na to, że w raportach DS domyślnie przyjęto inny czas i stąd rozbieżności za dany dzień. W panelu DS nie widzę opcji zmiany strefy czasowej, można to jakoś obejść? Emotikon: Mrugający

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Aleksandra C
2 tygodni(e) temu

Profesjonalista ✭

Jeśli są to dane z innych krajów to fakycznie może to być spowodowane różnicami czasowymi.

"Data Studio uses UTC standard time. If your data set doesn't use UTC, you may see discrepancies when charting data for the current day (due to differences between UTC and your timezone)."

Więcej tutaj:

https://support.google.com/datastudio/answer/7443530?hl

Na obecny stan wiedzy widzę tylko taką opcję:

Spróbuj SuperMetrics (mają darmowy trial. Bardzo fajne narzędzie - używam i polecam).

I dalej:

1. nię łącz DataStudio bezpośrednio z Google Analytics

2. zamiast tego utwórz nowy arkusz w Google Sheets 

3. pobierz dane z GA (za pomocą SuperMetrics, może ustawić automatyczne pobieranie)

4. podłącz DataStudio do tego arkusza

5. sprawdź czy różnice zniknęły

Wydaje mi się, że to powinno pomóc.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭

Czesc @Aleksandra C,

Czyli różnice widzisz tylko w dniu biężącym, a w minionych dniach jest ok?

Może dane nie zdąrzyły się odświeżyć? 

Edit:

Z jakiego kraju zbierasz dane?

Na 99.9% nie ma opcji zmiany strefy czasowej.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭

Różnice są też w poprzednich dniach, celowo wybrałam wcześniejszy zakres dat do porównania, żeby wykluczyć opóźnienie, natomiast suma z np. tygodnia jest w porządku. Podobnie pojawiają się rozbieżności przy korzystaniu z danych Adwords w Data Studio (na szczęście też niezbyt duże). 

Dane są z różnych rynków, tu przede wszystkim USA i Europa. 

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Aleksandra C
2 tygodni(e) temu

Profesjonalista ✭

Jeśli są to dane z innych krajów to fakycznie może to być spowodowane różnicami czasowymi.

"Data Studio uses UTC standard time. If your data set doesn't use UTC, you may see discrepancies when charting data for the current day (due to differences between UTC and your timezone)."

Więcej tutaj:

https://support.google.com/datastudio/answer/7443530?hl

Na obecny stan wiedzy widzę tylko taką opcję:

Spróbuj SuperMetrics (mają darmowy trial. Bardzo fajne narzędzie - używam i polecam).

I dalej:

1. nię łącz DataStudio bezpośrednio z Google Analytics

2. zamiast tego utwórz nowy arkusz w Google Sheets 

3. pobierz dane z GA (za pomocą SuperMetrics, może ustawić automatyczne pobieranie)

4. podłącz DataStudio do tego arkusza

5. sprawdź czy różnice zniknęły

Wydaje mi się, że to powinno pomóc.