Obecnie 180 forumowiczów jest online
Obecnie 180 forumowiczów jest online
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Raport w data studio z analytics dla pojedynczego wpisu na stronie

Nowicjusz ✭

W jaki sposób mogę utworzyć źródło danych (z analytics) odnośnie pojedynczego wpisu na stronie (np. artykuł) żeby je przerobić na raport w Data Studio. Wczytuje mi dane dotyczące całej strony. A jak dodać/wyodrębnić tylko ścieżkę do pojedynczego artykułu/wpisu? Czy jest taka w ogóle możliwość?

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamil J
listopad

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

https://youtu.be/r_AMmkG71z4 - od 1.50 masz instalację filtra. Różnica jest taka, że oni sobie zmieniają wymiar Medium na Mobile, a Ty powinieneś zmienić Źródło na Strona.

________
Booguś

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć Kamil Emotikon: Szczęśliwy

Możesz to zrobić za pomocą segmentu. W Data Studio masz je z prawej w kolumnie Dane - na samym dole. W segmencie wybierasz sobie na przykład coś takiego: Warunki - Strona > zawiera > /ścieżka_do_artykułu

________
Booguś

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

...druga opcja to po prostu użycie "Kontrola filtra" w Data Studio - druga ikonka z prawej. Wtedy należy w filtrze zmienić wymiar "Żródło" na "Strona" i już możesz wybierać sobie poszczególne strony do analizy.

________
Booguś

Nowicjusz ✭

Robię tak:

1. Nowy raport (pusty)

2. Utwórz nowe źródło danych

3. Z kolumny po lewej wybieram GA>Konto "xyz">Usługa "abc">Widok "wszystkie dane witryny">Połącz>I jestem w widoku "pola">Następnie dodaj do raportu>I jestem już w miejscu tworzenia raportu ale nie widzę tej opcji "Warunki" wcześniej też nic takiego nie widzę. Coś muszę źle robić bo nie widzę tego... 

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Spróbuj sobie stworzyć segment w Analytics właśnie oparty o tą koncepcję: Warunki - Strona > zawiera > /ścieżka_do_artykułu. Po tym w kolumnie Dane na dole powinien się taki segment pokazać. Ja jednak stosowałbym wariant drugi - bo chyba jest lepszy ponieważ daje możliwość przeskakiwania pomiędzy stronami bez konieczności tworzenia segmentu dla każdej z nich. 

________
Booguś

Nowicjusz ✭

Poniżej napisałem z drugiego konta Emotikon: Mrugający Ja tej prawej kolumny nigdzie nie widzę z Danymi, mam tylko z lewej kolumny... tej ikonki też nie widzę... coś źle robię 

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Żeby to się pojawiło należy prawdopodobnie nacisnąć "EDYTUJ".

________
Booguś

Nowicjusz ✭

Ja w ogóle nie widzę tych opcji o których piszesz Boguś...
Możesz napisać od początku krok po kroku jak dodać te źródło/element z którego wyciągnie dane dotyczące tylko 1 artykułu. Jak zrobić tą kontrolę filtra, żebym mógł wybierać sobie dla poszczególnych stron (artykułów) dane i robić na ich podstawie raporty. Czy coś oddzielnie w analytics muszę zrobić ustawić? Może mam inny pulpit Emotikon: Język ale wątpię Emotikon: Bardzo szczęśliwy coś ewidentnie źle robię...

Nowicjusz ✭

Ewentualnie jak możesz to dodaj zrzut

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamil J
listopad

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

https://youtu.be/r_AMmkG71z4 - od 1.50 masz instalację filtra. Różnica jest taka, że oni sobie zmieniają wymiar Medium na Mobile, a Ty powinieneś zmienić Źródło na Strona.

________
Booguś

Nowicjusz ✭

Praca mnie pochłonęła Emotikon: Bardzo szczęśliwy dzięki bardzo za pomoc i rozwiązanie Emotikon: Mrugający

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Na zdrowie - cieszę się, że się udało Emotikon: Szczęśliwy

________
Booguś