Obecnie 153 forumowiczów jest online
Obecnie 153 forumowiczów jest online
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Raport AdWords dla sieci reklamowej

[ Edytowane ]
Student ✭

Cześć,

Robiliście może raporty w Data Studio z sieci reklamowej?

,Widzę tylko podstawowe parametry do umieszczenia, natomiast takich jak: zainteresowania, tematy, miejsca docelowe, demografia - już nie.

Wszechwiedzący ✭

Yo Emotikon: Szczęśliwy

Na chwilę obecną w bezpośredni sposób się tego niestety nie zrobi. Można jedynie - jak zawsze - próbować obejść sprawę np: generując plik .csv w AdWords i następnie importować go do Data Studio. Ale przyznam, że jeszcze tak nie robiłem.

________
Booguś

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Hej Aga,

Jak chcesz miec to ladnie zautomatyzowane to na chwile obecna sa 3 opcje:

1) www.supermetrics.com

Fajny dodatek do Google Sheets. Mozesz zautomatyzowac pobieranie roznych danych z wielu zrodel. Pozniej polaczyc to w calosc i wrzucic do Data Studio. Jest darmowy okres probny wiec mozesz przetestowac i sprawdzic czy ci odpowiada.

Uzywam tego do raportow od kilku miesiecy i jestem bardzo zadowolony. 

2) Skrypty i Javascript. Mozesz napisac skrypt ktory pobiera te dane i wrzuca do Google Sheets.

Temat do ogarniecia w kilka tygodni. Jesli tez nie masz zycia prywatnego oczywiscie 8-)

Przerabialem to niedawno i calkiem fajne rzeczy mozna zrobic.

3) API. To samo co powyzej tylko za pomoca zewnetrznej aplikacji i nie w JavaScirpt.

Jesli potrzebujesz wiecej info to daj znac.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Wszechwiedzący ✭

No tak, Krzysiek ma rację - pominąłem wypasione rozwiązania dedykowane i płatne.

________
Booguś