Obecnie 138 forumowiczów jest online
Obecnie 138 forumowiczów jest online
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z połączeniem źródła danych (GA) Co robić???

[ Edytowane ]
Student ✭

EDIT: Widzę, że na anglojęzycznym forum jest już co najmniej 8-9 podobnych pytań z dzisiaj, to chyba jakiś grubszy problem Emotikon: Obojętny

Mam problem z Data Studio Emotikon: Szczęśliwy.

Nadano mi na maila dostępy do Google Analytics pewnej strony - docelowo do wykorzystania jako źródło danych w Data Studio. Poniżej screen (nie z mojego konta, ale problem jest identyczny). Oczywiście po próbie naprawienia nic się nie zmienia.

raporty.png

Znalazłam takie rozwiązanie na anglojęzycznym forum: https://www.en.advertisercommunity.com/t5/Data-Studio/Server-is-temporarily-unavailable-please-try-a... i zastosowałam je (poniżej szczegóły).

login as the datasource owner.

go to https://myaccount.google.com/permissions

remove datastudio from there.

and then come back to datastudio datasource creation flow.

https://datastudio.google.com/datasources/create

click on the connecters you ever granted access to datastudio and follow the OAuth flow to give us right to access your data again. 

this should trigger the flow to update the OAuth token, and this may fix the problem

Niestety nic to nie dało, poniżej efekt:raport 3.pngraport 2.png

Nie wiem, co z tym zrobić, zwłaszcza że wszystkie źródła danych GA reagują w taki sam sposób.

Początkowo zamiast komunikatu "napraw to" pojawia się "poproś o dostęp", po kliknięciu w który wyświetla się to, co poniżej. Czy ktoś wie, co z tym fantem zrobić?

bla.png

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kara
styczeń

Wszechwiedzący ✭

Cześć Kara Emotikon: Szczęśliwy

Proponowałbym nic nie robić tylko przeczekać ponieważ z czasem sytuacja powinna wrócić do normy. Ostatnio w Data Studio można zaobserwować wesołe zjawiska - mnie na przykład same się pozmieniały kolory wykresów, tzn wróciły do standardowych. Ignorując tym samym brutalnie fakt ile pracy włożyłem w dopracowanie mega wypasionej kolorystyki raportu Emotikon: Mrugający

________
Booguś

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kara
styczeń

Wszechwiedzący ✭

Cześć Kara Emotikon: Szczęśliwy

Proponowałbym nic nie robić tylko przeczekać ponieważ z czasem sytuacja powinna wrócić do normy. Ostatnio w Data Studio można zaobserwować wesołe zjawiska - mnie na przykład same się pozmieniały kolory wykresów, tzn wróciły do standardowych. Ignorując tym samym brutalnie fakt ile pracy włożyłem w dopracowanie mega wypasionej kolorystyki raportu Emotikon: Mrugający

________
Booguś

Dot.: Problem z połączeniem źródła danych (GA) Co robić???

Student ✭

Póki co czekam i nic. Na obu kontach z Data Studio występuje ten sam problem. Dodatkowo przy skopiowaniu przykładowego raport WRAZ Z przykładowym źródłem danych występuje identyczny błąd Emotikon: LOL Nie wiem, co robić.

Zrzut ekranu 2018-01-08 o 11.56.04.png

Zrzut ekranu 2018-01-08 o 11.56.19.png

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

EDIT:

Czy używasz przeglądarki Chrome?

________
Booguś

[ Edytowane ]
Student ✭

EDIT: zaskoczyło! Właśnie sprawdziłam to jeszcze raz i na obu kontach udało się połączyć ze źródłem danych. Dziękuję za pomoc! Emotikon: Szczęśliwy 

Używam Chroma, Firefoxa, próbowałam też na Safari. Niestety wszędzie występuje ten sam problem.