Obecnie 320 forumowiczów jest online
Obecnie 320 forumowiczów jest online
Zapoznaj się z wymaganiami niezbędnymi do uzyskania statusu Partnera oraz Partnera Premium. Tutaj możesz również zadać pytania dotyczące portalu i konta Google Partners.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

praktyczna nauka google adwords

Magister ✭
Od jakiegoś czasu poznaję adwords, z filmow szkoleniowych i z centrum pomocy google adwords. Teraz w mojej ocenie przyszedł czas na praktyczne poznani. Jakie są wasze rady na ten okres? Jak to było u was, gdy zaczynaliscie? Jak to gryźć Emotikon: Szczęśliwy aby nikomu nie zrobić krzywdy?
Jestem uzależniony od AdWords i Analytics
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Michał Lech
września 2015

Dot.: praktyczna nauka google adwords

Wschodząca Gwiazda
Jeśli nie masz na kim testować, testuj na sobie. Załóż bloga, prosta sprawa, o konkretnej tematyce. Załóż sobie cel, opracuj koncepcję kampanii. I weryfikuj na bieżąco czy to co robisz spełnia Twoje oczekiwania. Optymalizuj kampanie zgodnie ze wskazówkami jakie znajdujesz w artykułach, sprawdzaj czy to działa czy nie. Połącz konto Adwords z Analytics, weryfikuj i porównuj dane, analizuj je. Uruchom remarketing.

Zawsze to krok do przodu. Większe doświadczenie praktyczne niż sucha teoria z for lub artykułów. Każda kampania zachowuje się inaczej. Są oczywiście główne zasady, które stosuje się podczas optymalizacji, ale nie zawsze mają one swoje przełożenie na aktywnej kampanii.

Jeśli nie będziesz wiedział czy to co robisz jest ok to pisz na forum. Każdy chętnie udzieli Ci tu rady, skomentuje wyniki, albo bezpośrednio na koncie pomoże.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Konto AdWords jest tak skontruowane, że w zasadzie każdy może z marszu przystąpić do tworzenia kampanii. Wizardy prowadzą za rączkę, w stylu next/next/next. Problemy zaczynają sę jeżeli chcesz by kampania się zwracała.

Jeżeli poczytałeś trochę forum i poradniki szkoleniowe to powinienes być gotowy by przejść do praktyki.

Podstawowe sprawy, o których powinieneś pamiętać na początku to np.:

- rozdzielenie kampanii na sieć reklamową i sieć wyszukiwania

- używanie dopasowań słów kluczowych oraz w miarę precyzyjnych słów kluczowych

- dopasowanie na linii słowo kluczowe->treść reklamy->strona docelowa

Na początku wyznacz sobie cele jakie chcesz osiągnąć. Pod ich kątem stwórz odpowiednią strukturę kampanii. Nie zapomnij też zintegrować konta Google Analytics z AdWords. Na koncie Analytics skonfiguruj cele (np. długość pobytu na stronie, wypełnienie formularza, zakup w sklepie itd.). Dzięki temu po zakończeniu kampanii ale także w jej trakcie będziesz mieć dostęp do danych jakościowych. Na ich podstawie możesz wprowadzać modyfikacje, czyli zabrać się za optymalizację kampanii.

powodzenia

Magister ✭
Dziękuje @Krzysztof-Tosik za odpowiedz ale bardziej mi chodziło (chociaż zdaję sobie sprawę że ciężko będzie tutaj uzyskać takiej informacje ) o informację jak znaleźć chętnych klientów do przeprowadzenia dla nich kampanii oczywiście za free w ramach praktyk...

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Kilka tygodni temu miała miejsce kolejna odsłona Google Online Marketing Challenge. Szkoda, że nie pisałeś wcześniej bo byłaby to idealna okazja do testów (o ile jesteś studentem). Następna okazja za rok.

W tym momencie raczej ciężko będzie ci zachęcić kogoś do wydawania pieniędzy w kampanii o charakterze testowym. Możesz zapisać na koncie kupon promocyjny i z doładowaniem środków własnych stworzyć kampanię, która da już sporo danych do dalszej analizy. Jeżeli traktujesz to jak naukę i pierwsze doświadczenia, to chyba warto pokryć budżet z własnych środków (100 zł + kupon).

Nauka kosztuje... ale się zwracaEmotikon: Szczęśliwy

[ Edytowane ]
Magister ✭

Nawet pojawiły mi się kupony, i myślałem zrobić rundkę po znajomych i namówić ich na inwestycję 100zł w zamian za wystawienie opinii (opini o reklamach google adwords)

a w ostateczności inwestycja 1000zł na to żeby sobie uruchomi 10 kampanii (dla zaprzyjaźnionych firm, optymalizować, a potem analizować raporty nie jest tak duża... Niestety albo stety w moim regionie nawet nie ma agencji sem żeby gdzieś się załapać na praktyki...

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Michał Lech
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Jeśli nie masz na kim testować, testuj na sobie. Załóż bloga, prosta sprawa, o konkretnej tematyce. Załóż sobie cel, opracuj koncepcję kampanii. I weryfikuj na bieżąco czy to co robisz spełnia Twoje oczekiwania. Optymalizuj kampanie zgodnie ze wskazówkami jakie znajdujesz w artykułach, sprawdzaj czy to działa czy nie. Połącz konto Adwords z Analytics, weryfikuj i porównuj dane, analizuj je. Uruchom remarketing.

Zawsze to krok do przodu. Większe doświadczenie praktyczne niż sucha teoria z for lub artykułów. Każda kampania zachowuje się inaczej. Są oczywiście główne zasady, które stosuje się podczas optymalizacji, ale nie zawsze mają one swoje przełożenie na aktywnej kampanii.

Jeśli nie będziesz wiedział czy to co robisz jest ok to pisz na forum. Każdy chętnie udzieli Ci tu rady, skomentuje wyniki, albo bezpośrednio na koncie pomoże.

Magister ✭
@Paulina Wiktorska - dziękuje za odpowiedź Emotikon: Szczęśliwy właśnie pracuje nad strona, i zaczynam działać.