Obecnie 235 forumowiczów jest online
Obecnie 235 forumowiczów jest online
Zapoznaj się z wymaganiami niezbędnymi do uzyskania statusu Partnera oraz Partnera Premium. Tutaj możesz również zadać pytania dotyczące portalu i konta Google Partners.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Skuteczność firmy nie drgnęła

Student ✭ ✭

Konto MCK krócej niż rok (od sierpnia tego roku). Certyfikaty są, wydatki kwartalne zbliżają się do magicznej granicy 10k$. Natomiast "skuteczność" zupełnie szara. Pytanie:

- czy zacznie się zielenić po osiągnięciu granicy 10k $?

- czy zacznie się zielenić po 12 miesiącach istnienia profilu w GP? 

Zaniepokoiło mnie to: "Niedawno zmieniliśmy sposób oceniania firm uczestniczących w programie Google Partners. Na liście kryteriów, które trzeba spełnić, aby uzyskać status Partnera, „Sprawdzone metody” zastąpiliśmy „Wynikami firmy”. W portalu Partners sekcja „Sprawdzone metody” zmieniła nazwę na „Wyniki firmy”.

Do oceny ogólnych wyników firmy Google Partners wymaga teraz, aby firma miała na swoim koncie menedżera AdWords wydatki z co najmniej 12 miesięcy."

Czy to znaczy, że dopiero po 12 miesiącach firma uzyska status certyfikacji?

Zdobyłem się na kreatywny podpis Emotikon: Szczęśliwy
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Skuteczność firmy nie drgnęła

Wschodząca Gwiazda
Rozumiem, że masz MCK ? Bo nie chodzi o długość uczestniczenia w programie Google Partners, ale o to, że do profilu Google Partner powinno być dopisane konto MCK z historią przynajmniej 12 miesięczną. Czyli, jeżeli twoje MCK ma 8 miesięcy to musisz poczekać jeszcze 4 miesiące na weryfikację.

Student ✭ ✭
Dobrze rozumiesz. Mam główne MCK spięte z firmą + 3 MCK podrzędne (specjaliści).
A skąd wiesz o tym, że jest 12 miesięcy karencji? Z tego cytatu co przytoczyłem czy to sprawdzona informacja?

Wschodząca Gwiazda
Tak wynika z tekstu. Jeżeli chcesz potwierdzenia, to skontaktuj się z supportem. Adaśko

Profesjonalista ✭ ✭
Czyli jeżeli dobrze rozumiem, nawet jeśli osiągnę limit wydatków, wówczas konto Menadżera musi i tak istnieć 12mc?
Czyli np. jeśli zacząłem swoją przygodę z Google Partners w zeszłym roku w październiku, nie założyłem konta MCK (wówczas nie było takiego kryterium), uczyłem się przez 12mc ale konto MCK założyłem teraz w Emailu domeny, to na status Google Partner mogę liczyć dopiero w przyszłym roku?
Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Student ✭ ✭
No właśnie nikt nic nie wie. Zadałem pytanie na ogólnego maila supportu Google Partners i czekam. Jak nie dostanę odpowiedzi to będę dobijał się bardziej osoboście.

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭

Do mnie dzwonił Pan z Partners to mówił że mam osiągnąć limit wydatków aby mieć dostęp do bonów o wartości 600, gdy zapytałem (bo od pewnego czasu gdy pojawiła się zmiana trochę mnie to bardzo zaniepokoiło) czy po osiągnięciu wydatków otrzymam status partnera to odpowiedział że tak. Trochę byłoby to niesprawiedliwe i utrudniało rozwój tym, którzy zaczęli wcześniej.
Bo ja rozumiem, że żeby np. uzyskać status Partner Premier to efektywność musi być dłużej mierzona, ale kiedyś nowe agencje miały takie fajne programy, że Google pomagało osiągnąć im Partnera w 3 miesiące (jakieś 2 lata temu), teraz widzę że coś działają, więc może coś fajnego wymyślą znowu...
Zobaczymy.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Student ✭
Ok, ja mam konto MCK, które ma prawie dwa lata, przed zmianą, nie miałem obrotów, ale skuteczność widziałem na bardzo wysokim poziomie.
Kiedy weszła zmiana, zniknęły mi wyniki jakości. Po jakimś czasie miałem już obroty i wszystko co jest wymagane, a jakość mam na poziomie zero....
Wg zasad powinienem mieć status, ale go nie mam. Nikt nic nie wie, i pojawiają się coraz nowsze coraz bardziej dziwne tłumaczenia centrali..
Emil

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭

Jak się to czyta to powiem szczerze że bierze mnie przerażenie, jeszcze dobrze nie zacząłem a tu takie rzeczy.
Fakt faktem, nie powinno się zmieniać zasad w trakcie gry i moim zdaniem agencje ktore rejestrowały się wcześniej w Partners powinny mieć możliwość dokończenia certyfikacji agencji na starych zasadach.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Student ✭
W stu procentach się zgadzam. Google na każdym kroku podkreśla jaki to jest przejrzysty i stosuje jasne zasady. Tego samego oczekują od nas. Ale zmiana zasad w trakcie gry, takie numery że mi się wymyśla coraz to nowe przeszkody kiedy udowadniam, że poprzednie mam spełnione, jest po prostu oszustwem.
Teraz usłyszałem że nie konto MCK, ma być aktywne przez 12m-cy, ale jedna z kampanii w koncie musi działać nieprzerwanie przez okres 12 m-cy..
Ciekawe. W oficjalnych zasadach tego nie ma..
Tak się nie robi, to jest oszustwo, i to grube.
Emil

Student ✭ ✭
Cichutko... spokojnie... czekamy grzecznie na odpowiedź kogoś z zespołu agencyjnego. Może dzięki bodźcowi ktoś tu zajrzy Emotikon: Szczęśliwy

Profesjonalista ✭ ✭
Pogadaliśmy i tyle nasze jest. Teraz wszyscy musimy czekać aż Google okaże nam swoje serce, zrozumienie i zlituje się nad nami albo i nie.

Bo wiecie, ja gdybym wiedział że są takie a nie inne zasady, to jak dołączyłem do partners rok temu to zacząłbym robić kampanie tylko w wyszukiwarce i skupiłbym się głównie na nauce SEO, ale że chciałem świadczyć wysokie usługi jakościowo to rok czasu poświęciłem na naukę AdWords, zdałem wszystkie możliwe certyfikacje i dopiero wtedy otwarłem agencje a tu bach!, niespodzianka! Partnerem pan nie będziesz, takie no troszeczkę nie fajne z punktu widzenia nowej agencji bo byśmy trochę to inaczej zaplanowali - najgorsze w tym wszystkim to jest to, że na początku zawsze jest najciężej a Google teraz nie pomaga jak kiedyś nowym agencjom :-(
Gdzie właśnie to ten początek jest kluczowy do dalszego rozwoju, bo potem jak firma już ma klientów to się kręci jak ktoś jest kumaty.
Mamy prawo czuć się tak trochę jak takie niechciane dzieci :-(
Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

@RafalDziurowicz jeżeli twoim jedynym celem jest statut Google Partner, to sobie daruj robienie kampanii AdWords bo szkoda twojego czasu. Skup się na pozyskiwaniu nowych klientów, jakości kampanii i budowaniu swojej marki, a status Google Partner to będzie dodatek do Twojej działalności. Wiesz to jakby mieć kartę pływacką, ale umieć pływać tylko na tyle aby ją zdobyć. Biznesowo to co piszesz mija się z celem. Jeżeli twoje kwartalne obroty na koncie to pięć cyfr, to masz dużo pracy przed sobą. Powodzenie, życzy Adaśko

Student ✭
Adam - celem w samym sobie nie jest zdobycie statusu - ale jeżeli ktoś określa zasady, w których się poruszamy, a potem postępuje inaczej niż sam ustalił to jest to niebiznesowe i niepoważne. I na tym się skupmy. Na podejściu giganta - który istnieje dzięki pracy Agencji. Więc agencje mają prawo oczekiwać poważnego podejścia do sprawy.
Idąc tym tropem, za chwilę powinniśmy zacząć dziękować że w ogóle możemy być agencjami? Przecież wiemy kto ma z tego większą korzyść, więc chyba warto głaskać swoje kury znoszące złote jajka, zamiast kazać im się cieszyć okruchami ze stołu...
Emil

Profesjonalista ✭ ✭
Dziękuje, ale chodzi bardziej o nierówna konkurencje - pal licho z statusem partnera, bardziej chodzi mi o kupony na 600 dla nowych klientów - AdWords to nie jest mój główny produkt, miał nim być ale to pożyjemy zobaczymy bo takimi niejasnymi ruchami Google zniechęca stosunkowo skutecznie nowe agencje (jak widać nie tylko moją).
Moja agencja nawet kwartał nie istnieje, a nie zarabiam narazie na AdWords tylko bardziej na budowie stron, doradztwie i pozyskiwaniu przychodów i restrukturyzacji.

Chodzi o to że nie zmienia się reguł gry w trakcie - wówczas bym inną strategie obrał i całkowicie inaczej zaplanował i budował swój biznes. Wiesz, na początku z budżetami nie ma łatwo jak się nie bierze dofinansowania, ja o tyle dobrze mam że miałem okazje skorzystać z pełnego spektrum szkoleń bo wychodzę z założenia że żeby coś robić dobrze to trzeba się tego najpierw nauczyć - a sam pewnie dobrze wiesz że materiał całego AdWords jest bardzo obszerny.
Gdybym wiedział że będzie tak, skupiłbym się na SEO a następnie na AdWords, jasne, mogłem rok temu zacząć nie mając zielonego pojęcia ale czy to by miało sens? No chyba nie bo bym sobie markę spalił - idę w jakość.

Wcześniej agencje otrzymywały dużo większe wsparcie niż teraz i miało być inaczej niż jest.
Założenie całego mojego projektu było takie że od jesieni ruszamy i sprzedajemy i do końca roku wyrabiamy status partnera, zwiększamy budżety, robimy UX i maksymalizacja na kampanie, tymbardziej że nie jestem sam w agencji więc biorę też odpowiedzialność za ludzi.
I nie mów że kupony są nie ważne, bo gdyby na konkursy była karencja to jeszcze bym to zrozumiał, ale chodzi o dosyć ważną rzecz z punktu widzenia klienta i rozwoju.

Łatwo Ci mowić bo Google wcześniej sam właściwie dawał na tacy wszystko - były bazy danych, było wsparcie merytoryczne, Coachingi.
A teraz? 0 wsparcia, nawet aktualnej prezentacji, nawet materiałów reklamowych chociażby online do druku offline.
Kiedyś jak Pan Michał odpowiadał za Partners to się dużo dobrych rzeczy działo a teraz mam wrażenie że nowe agencje są niepotrzebne i to jest największy ból.
Jak można sobie coś biznesowo zaplanować? Moja drużyna miała walczyć o status partnera tak żeby go uzyskać do końca roku - to jest motywujące i pozytywnie oddziałowywuje na sprzedaż a jak coś się zmienia w trakcie bez zapowiedzi to jest to bardzo słabe...
Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz