Obecnie 196 forumowiczów jest online
Obecnie 196 forumowiczów jest online
Zapoznaj się z wymaganiami niezbędnymi do uzyskania statusu Partnera oraz Partnera Premium. Tutaj możesz również zadać pytania dotyczące portalu i konta Google Partners.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Połączenie strony z profilem firmowym google partners

Magister ✭

witam w momencie kiedy na stronie google partners w zakładce Moja Firma chce edytować polec: "Witryna Firmy" dostaje taki komunikat: "Identyfikator strony Google+ i witryna nie są zgodne" - co robie źle ? 

Jestem uzależniony od AdWords i Analytics
Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Połączenie strony z profilem firmowym google partners

Najlepszy Współtwórca
Witaj Michał,
Rzuć okiem na ten wątek (po angielsku): https://productforums.google.com/forum/#!topic/webmasters/QmwOql9F5IU

Pozdrawiam,
Jacek

Magister ✭
czy brak możliwość podpięcia strony może być spowodowany tym że strona jest jeszcze nie zweryfikowana przez pin

Najlepszy Współtwórca
Dokładnie to może być powodem.
Strona firmy lokalnej w trakcie weryfikacji jest jakby "zawieszona" i nie tylko tutaj może sprawiać różne problemy.

Pozdrawiam,
Jacek

Magister ✭
Strona została zweryfikowana za pomocą kodu i dalej ten sam problem jest. czy jest jakiś numer google gdzie mogą pomóc ?

Najlepszy Współtwórca
Dzwoń na klasyczny numer AdWords 800 702 380. Podaj numer id konta, najlepiej głównego MCK, a następnie bodajże 3 jako Miejsca Google.
Dominik Myślak

Magister ✭
Dzwonie pod ten numer a oni mówią że Google Partnerów nie obsługują, a co ciekawe na stronie google partners (w profilu) wyskakuje ten numer do kontakt. Emotikon: Smutny

Najlepszy Współtwórca
Zapytałeś czy mogą pomóc w kontakcie z Google Partners? Przedstawiłeś Twój problem, że jest powiązany z miejscami google?

Kiedy weryfikowałeś stronę przez pin? Pamiętaj, że wpisując pin wizytówka i tak przechodzi pewną weryfikację w Google i pokazuje się na mapie do 7 dni.
Dominik Myślak

Magister ✭
Dominik to może być problem bo pin wpisałem i 17:00 dzisiaj, mówiłem że nie mogę połączyć domeny mojastrona.pl z profile firmowym w google partners.

A pytanie z innej beczki, jak odłączę moje główne MCK od profilu firmowego i stworze nowy to wszystkie wydatki, sprawdzone metody zostaną przeniesione na nowo stworzony profil firmowy ?

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Szukam konkretnej informacji w supporcie i nie mogę jej znaleźć, aby potwierdzić. Kiedyś trzeba było na witrynie firmowej dodać link do Google+ by... i właśnie nie pamiętam po co. Czy miało to związek z dodaniem domeny do partnersów, czy z czymś zupełnie innym - nie mogę znaleźć tych danych.

Natomiast z linku podanego przez Jacek N Kozioł  wynika jasno, że trzeba było kiedyś (nie wiem jak teraz, bo u mnie w panelu nie widzę takich elementów jak w artykule) połączyć profil Google+ ze stroną, czyli w Twojej witrynie musi pojawić się link do Waszego profilu na Google+.

Natomiast znalazłem tu https://support.google.com/partners/answer/6316556?hl=pl&ref_topic=3125860 informacje na temat weryfikacji strony www przy dodawaniu do Google Partners. Czy Ty masz zweryfikowaną domenę?

W linku, który podałem wyżej masz z prawej strony Skontaktuj się z nami, gdzie możesz później wybrać temat rozmowy, czyli np. Konto firmowe - zarządzanie i rejestracja i opisz tu problem z prośbą o kontakt i pomoc.

Screen Shot 04-19-16 at 08.18 PM.PNG

Na mojej witrynie firmowej mam dodany taki link do G+

<a href="https://plus.google.com/numer id Waszego firmowego profilu G+" rel="publisher">Google+</a>

Przepraszam za nieco chaotyczną odpowiedź, ale kilka razy ją edytowałem i nie chciałem usuwać/zmieniać wcześniej wpisanych informacji.

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

@Dominik
Łączenie strony Google+ (nie profilu, bo profil może mieć tylko osoba) ze stroną www możliwe jest TYLKO dla strony marki, a nie dla strony firmy lokalnej. Tylko strona firmy lokalnej podlega weryfikacji przez PIN. To tak, gwoli ścisłości. W tej chwili po weryfikacji, jeśli nie ma komunikatu, że coś jeszcze oczekuje na zatwierdzenie Google, to wpis na mapach pojawia się od natychmiast do góra kilka godzin. Chyba faktycznie najlepiej będzie poprosić o kontakt przez formularz.

Pozdrawiam,
Jacek