Obecnie 201 forumowiczów jest online
Obecnie 201 forumowiczów jest online
Zapoznaj się z wymaganiami niezbędnymi do uzyskania statusu Partnera oraz Partnera Premium. Tutaj możesz również zadać pytania dotyczące portalu i konta Google Partners.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konto klienta - czyje dane rozliczeniowe?

mp
Nowicjusz ✭

Witam. Za pomocą MCK otworzyłem nowe konto dla nowego klienta. Będę chciał przekazać mu kupon promocyjny AdWords. Pytanie - jak wypełnić Konfigurację Panelu Rozliczeniowego? Klient zapłacił mi za kampanię, a ja mam opłacić jego kampanię w Google. Czyli - teoretycznie powinienem wpisać swoje dane rozliczeniowe. Ale czy wtedy Klient nie straci możliwości wykorzystania kuponu?

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Konto klienta - czyje dane rozliczeniowe?

Student ✭ ✭ ✭
Nie ma problemu w tym, żeby ustawić dane własnej agencji na koncie dla klienta i użyć kupon promocyjny.

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

1. a  kto fakturuje  klienta  ty  czy  google.

2  zawsze  może  się okazać ,że klient  będzie  chciał odejsc i  będzie  chciał konto  zabrać z  sobą

radzę  rejestrowac na  klienta 

Najlepszy Współtwórca

Jeśli zafakturowałeś Klienta na budżet plus prowizję to Ty teraz musisz otrzymać fakturę od google - więc dane na Ciebie.

Jeśli Klient wpłaca na swoje konto środki to otrzymuje od google fakturę, a Ty jedynie za prowadzenie tej kampanii wystawiasz fakturę Klientowi.

Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda

darekm napisali:

2  zawsze  może  się okazać ,że klient  będzie  chciał odejsc i  będzie  chciał konto  zabrać z  sobą

radzę  rejestrowac na  klienta 

zawsze można zmienić dane rozliczenioweEmotikon: Szczęśliwy

Student ✭
Pomijajac moment, jak wplaczisz kilka tys 10 maja, a 30 maja klient zmieni dane i weźmie konto Emotikon: Mrugający

Najlepszy Współtwórca
Ważne: Utrata konta to również utrata dostępu do faktur i rozliczeń. Przy rozliczaniu konta płatnością z góry, podczas kontroli, US wymaga często udokumentowania, że środki zostały rzeczywiście wydane w danym okresie czasu (sama przedpłata nie jest kosztem uzyskania przychodu). Dwa moim zdaniem najlepsze scenariusze zabezpieczające obie strony: 1. Konto Klienta - rozlicza je Klient. 2. Konto agencji lub klienta - rozlicza agencja przez MDS (MDO). Jeśli klient odłączy konto automatycznie przestaje korzystać ze środków, które udostępnił agencji. Do momentu rozłączenia fakturowany jest przez agencję. Po rozłączeniu rozlicza się samodzielnie z Google. Po rozłączeniu agencja zachowuje historię rozliczeniową konta za okres pracy. Minusem 2 rozwiązania jest utrudnienie lub całkowity brak możliwości korzystania z korzystania z kuponów (niektórych rodzajów).