Obecnie 78 forumowiczów jest online
Obecnie 78 forumowiczów jest online
Zapoznaj się z wymaganiami niezbędnymi do uzyskania statusu Partnera oraz Partnera Premium. Tutaj możesz również zadać pytania dotyczące portalu i konta Google Partners.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Duża struktura MCK w agencji

Student ✭

Cześć Wam, 

Opracowuję całą strukturę MCK wewnątrz firmy. Moim celem jest ułożenie jej tak aby ułatwić proces łączenia Google Analytics z kontem AdWords znajdującym się w strukturze MCK. Drugim celem jest szybka integracja Google Merchant Center z jednego multikonta do każdego klienta. Na koniec pozostaje Google Moja Firma, które też z jednego konta zbiorczo może być sczytywane do kont AdWords w ramach MCK. 

Posiadam:

• 500 kont Analytics podzielonych na 5 maili: stats@ stats2@ stats3@ stats4@ i stats5@
  • 5 pracowników ze swoim MCK. Czyli imie.nazwsko@. Na tych mailach są wszyscy klienci. Każdy pracownik jest połączony z głównym MCK pod mailem mck@
  • Na stats@ posiadam multikonto Google Merchant Center i wszystkie dane Google Moja Firma
  • Na wszystkich mailach dotyczących stats@ są dodane konta MCK żeby łatwo było je łączyć w menadżerze 

Jeżeli nadrzędnym kontem zawsze byłby Analytics a pod nim MCK to wybrany klient z stats@, stats2@ lub stats3@ itd może w łatwy sposób zostać połączony z wybranym kontem AdWords w ramach struktury MCK. 

W MCK możemy możemy mieć 5 poziomów w strukturze MCK - niżej się podobno nie da, więc modelując całość należy wziąć to pod uwagę. 

Czy macie jakieś inspirujące pomysły, bądź case ze swoich klientów/agencji/kont, które warto wziąć pod uwagę? Emotikon: Szczęśliwy 

Będę wdzięczny!

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
września 2016

Dot.: Duża struktura MCK w agencji

Wschodząca Gwiazda

Student ✭

W supporcie znalazłem coś takiego:

"Jedno konto AdWords może być połączone maksymalnie z 5 kontami menedżera, a struktura zarządzanego konta nie może mieć więcej niż 6 poziomów. Kontem menedżera można bezpośrednio zarządzać tylko za pomocą jednego innego konta menedżera."

Czyli 6 poziomów może posiadać maksymalnie struktura kont menadżerskich?

W takim wypadku wpadło mi do głowy coś takiego - na samej górze stats@, na samym dole konto MCK z klientami pod każdym pracownikiem. W takim wypadku klienta dodajemy do pracownika, logując się do Google Analytics np stats2 jeśli jest wyżej w strukturze to zawsze będziemy mogli łatwo połączyć konto AdWords z Analyticsem. 

Czy mam rację? Jak wg. Was powinna wyglądać struktura żeby ułatwić sobie cały proces? 

Minusem jest 6 poziomów - co w przypadku jak powstanie kolejna setka kont GA, i konto stats5@ i stats6@ - nie połączymy już ich w pionie. 

Łącząc konta stats@ w jednym poziomie musielibyśmy zawsze dodawać wybranego klienta AdWords do MCK wybranego konta stats@ żeby przydzielić mu dostęp Analytics, następnie przywrócić go do odpowiedniego pracownika. Ten proces chciałem ułatwić stąd wszystkie powyższe pytania.

Screenshot at lip 02 17-35-02.png

Wschodząca Gwiazda
Krystin zrób sobie tak. Główne MCK menedżerskie ( np. menedzer@pitupitu.pl ) i do niego podpinasz 5 kąt pracowników podrzędnych (one są na równym poziomie czyli drugim ). Każdy pracownik na swoim koncie Google zakłada konta AdWords ( w swoim MCK), GTM, GA, GM itp. Ty widzisz wszystkie konta AdWords jako menedżer, a do kont GA, GTM itp masz dostęp jako dodatkowy administrator. Pozdrawiam Adaśko

Student ✭
Cześć Adam,

Dzięki bardzo za input. Rozwiązanie, które opisujesz jest dobre, ale w takim wypadku nie miałbym dostępu do GA pracowników. Poza tym w dużym stopniu musimy bazować na tym co już do tej pory zbudował dział SEO - tak jak wspomniałem, kilka maili stats@ , które odnoszą się do 500 kont Analytics. Często są to klienci, którzy nie nadali dostępu do zarządzania userami, wobec czego będzie problem z ich dodaniem do innego maila.

Najszybsze rozwiązanie to ewentualne przemieszczanie kont AdWordsowych w strukturze MCK wszystkich maili. Czyli np. po założeniu konta, przepięcie go do managera stats5@, połączenie z Analyticsem i ponownie przywrócenie konta z stats5@ na maila pracownika.

Szybszego rozwiązania nie widzę jeśli ogranicza nas ilość poziomów.

Dziękuję raz jeszcze Emotikon: Szczęśliwy
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
września 2016

Wschodząca Gwiazda
Cześć Krystian. No i doczekałeś się przenoszenia usług między kontami w GA :-)

https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Nowosci-i-Aktualizacje/Przenoszenie-uslugi-miedzy-kontami-...