Obecnie 224 forumowiczów jest online
Obecnie 224 forumowiczów jest online
Zapoznaj się z wymaganiami niezbędnymi do uzyskania statusu Partnera oraz Partnera Premium. Tutaj możesz również zadać pytania dotyczące portalu i konta Google Partners.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Ankieta

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam, 

Piszę pracę licencjacką o narzędziach do e-marketingu od firmy Google.

Celem ankiety jest poznanie jaka ilość przedsiębiorców korzysta z tych narzędzi, jaki jest stopień znajomości narzędzi. 

Ankieta nie jest długa, pytania nie są skomplikowane.

Wypełnienie jej zajmnie nie więcej niż 10 minut.

https://docs.google.com/forms/d/1YfYStCeNHeBZH2woRnd_HX0HdFApBFrgGVQ8b7rcwKk/viewform?usp=send_form

Bardzo proszę o wypełnienie powyższej ankiety.

Dziękuję!

PS - Poprawiłem pytania ;-). Mam nadzieję że już jest wszystko ok.

Odpowiedź eksperta 4verified_user

Dot.: Ankieta

Student ✭ ✭ ✭
Jakub co rozumiesz przez słowo "pozycjonowanie" ? Wydaje mi się, że chodzi Ci o pozycjonowanie w naturalnych wynikach wyszukiwania, a zamieszczenie na tym forum takiej ankiety wprowadza w błąd.

Używając Google AdWords można nazwać pozycjonowaniem marki, ale samo słowo pozycjonowanie kryje trochę co innego jeśli chodzi o wyszukiwarkę Google.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Chodziło mi o pozycjonowanie z użyciem m.in AdWords.

Wschodząca Gwiazda
Pozycjonowanie w AdWords nazywamy "poprawą pozycji reklamy" i polega na : poprawie jakości reklamy mnożonym przez Max. CPC co daje wyższe pozycje. Tylko tyle lub aż tyle ;-).

Więcej : https://support.google.com/adwords/answer/6300?hl=pl

Adaśko

Najlepszy Współtwórca
Jakubie nie obraź się - my jesteśmy mili, ale mnie osobiście dosyć mocno denerwuje, gdy te pojęcia są mylone, a wręcz, gdy Klient wprowadzany jest w błąd i załóżmy Agencja rozmawia z Klientem o pozycjonowaniu a robi mu kampanie AdWords.

Pisząc pracę licencjacką powinieneś rozróżniać te dwa pojęcia.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Hehe Dominik, proszę Cię. A co z powszechnie używanym określeniem Specjalista SEM? Emotikon: Szczęśliwy Dla wielu to po prostu osoba od Adwords, a prawidłowo rozkłada sie to na SEO + PPC. Nie przeskoczy sie takich rzeczy choćby sie bardzo chciało. Niemniej, edukować wartoEmotikon: Szczęśliwy

Najlepszy Współtwórca
Paulino doskonale wiesz, że słowo pozycjonowanie odnosi się do naturalnych wyników. W ankiecie na pierwszej stronie nie widzę sformułowania pozycjonowanie w google adwords, tylko pozycjonowanie, więc stwierdzam, że pytanie zadane jest na złym forum.

SEM jest od zawsze mylone, ale to nie ma konsekwencji dla Klienta. A wprowadzanie go w błąd, że zrobi się pozycjonowanie, a robi się kampanie AdWords to już dla mnie przesada - chciałbym uniknąć takich niedomówień w tym przypadku. Emotikon: Szczęśliwy
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Dominiku dziękuję za zwrócenie uwagi. Po prostu byłem nie doinformowany w kilku kwestiach Emotikon: Szczęśliwy. W ankiecie chce się dowiedzieć jaki jest % firm które korzystają z narzędzi od Google do "istnienia" w internecie. Tylko trochę poknociłem nazewnictwo.

Najlepszy Współtwórca
Daj znać jak poprawisz nazewnictwo to i ja z chęcią uzupełnię ankietę.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Poprawiłem nazewnictwo. Mam nadzieje że tym razem wszytko gra.

Najlepszy Współtwórca
Masz błąd na pierwszej stronie. Kolejność pytań.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Dziękuję, umknęło Mi to. Poprawione.... zachęcam do wypełniania Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Strasznie słabo idzie wypełnianie...
Dla Was to chwilka, a ja będę mógł dalej
ruszyć z tematem.

Najlepszy Współtwórca
Ja już Ci uzupełniłem i pewnie to jedyny taki przypadek Emotikon: Szczęśliwy żartuje... zawsze z ankietami tak bywa
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Ty jesteś na pierwszym miejscu w moich odpowiedziach Emotikon: Szczęśliwy