AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 207 forumowiczów jest online
Obecnie 207 forumowiczów jest online
Tu zadasz i znajdziesz odpowiedzi dotyczące problemów z logowaniem, dostępem do konta czy jego zabezpieczeniami.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

odłączenie konta klienta od mojego MCK

Nowicjusz ✭ ✭

hej

Mam taki problem. Klient przyznał mi dostęp do swojego konta. Zaakceptowałem zaproszenie. Jednak po przeanalizowaniu kampanii nie chce mieć już do niej dostępu. Teraz mam problem, bo nie mogę się usunąć sam. Za każdym gdy loguję się do swojego MCK wyświetlają mi się 2 opcje dostępu. Do konta klienta i mojego MCK. Jest to trochę denerwujące. Jak mam się od tego konta odłączyć?

Drugie pytanie. Zauważyłem, że przy dodawaniu formy płatności Google narzuca mi z góry płatność za reklamę. Tylko ja nie chce od razu płacić za reklamy bo np. nie wiem ile. Chce to zrobić za kilka dni. Teraz gdy wpiszę kwotę Google sobie ściąga z mojej karty kasę, nawet wtedy gdy nie mam przygotowanej kampanii. Wcześniej tak nie było. Można było zapłacić później. 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Najlepszy Współtwórca

Podałeś Klientowi adres mailowy logowania do MCK i Klient nadał Ci dostęp do konta. Musisz poprosić Klienta, żeby Cię odpiął od Swojego konta.

Jaki masz przyznany dostęp? Tylko do odczytu? Wtedy jak powyżej.

Jeśli administracyjny, to przeczytaj https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Podstawy-dla-nowych/Problem-z-zmiana-adresu-e-mail-w-AdWor...  nowego maila możesz założyć w jakiejkolwiek poczcie.

Co do płatności, to piszesz jak jest w nowym interfejsie? Do tej pory przy zakładaniu konta AdWords mogłeś pominąć ustawienie sposobu płatności i samej wpłaty - w nowym interfejsie jest inaczej?

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

mam przyznany dostęp administracyjny. Klient nie odłączy mi konta bo nie pamięta danych. Podany link przez Ciebie nie działa. Ja nie chce zmieniać e-maila tylko chce się odłączyć od klienta. To jest po prostu dziwne, że nie ma takiej funkcji od mojej strony. 

Co do płatności. W starym interfejsie przy konfiguracji płatności była możliwość pomięcia zapłaty. Coś w stylu "zapałać później" teraz mam to z góry narzucone przy podawaniu sposobu płatności. Irytuje mnie to bardzo. Dlaczego narzuca mi się płatność. 

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Ja nie mówię o zmianie adresu email, tylko o uwolnieniu go z konta Adwords https://www.pl.advertisercommunity.com/t5/Artykuly/Jak-uwolnic-adres-e-mail-login-skojarzony-z-konte...

Teraz pewne rzeczy inaczej wyglądają w starym interfejsie, ale sam proces jest taki sam.

Tworzysz sobie nowego maila i wysyłasz do niego zaproszenie z tego konta AdWords - z Twojego maila, który ma dostęp administracyjny. Ważne, że ten zapraszany email również ma mieć dostęp administracyjny.

Przechodzisz proces założenia konta Google na tym nowym emailu.

Zatwierdzasz nowy email będąc zalogowanym na starym emailu.

Potem logujesz się na nowym emailu na konto AdWords i już teraz będziesz mógł Przerwać dostęp dla starego maila.

Dominik Myślak